McLaren představil MP4-28

Jenson Button a Sergio Pérez odhalili v sídle McLarenu ve Wokingu monopost MP4-28, se kterým budou letos závodit.
McLaren představil MP4-28

MP4-28 je na první pohled velmi podobný svému předchůdci MP4-27, ale podle týmu je uvnitř významně přepracovaný. Z vnějšku zaujmou především přepracované bočnice, které ukrývají vylepšené Coanda výfuky.

"V roce 2013 budeme samozřejmě závodit, abychom vyhrávali," prohlásil šéf týmu Martin Whitmarsh. "S Jensonem, Checem a fantasticky vypadajícím vozem věřím, že jsme velmi dobře připraveni na další konkurenceschopnou sezónu."

"Jenson jezdí lépe než kdy předtím, je nejzkušenějším jezdcem ve formuli 1 a každou zkušenost dokáže využít. Je jedinečný v tom, jak dokáže číst závod, a je jedním z nejrychlejších jezdců. Je také naprostý profesionál a tvrdou práci s týmem si letos užije."

"Checo k nám přichází po senzační sezóně 2012, okamžitě dokázal, že je inteligentní, skromný, tvrdě pracující a nenechte se zmýlit, velmi, velmi rychlý. Samozřejmě se bude muset učit a zvykat si na naší společnost, hlavně ve shonu prvních závodních víkendů. Ale chápe, že na něj nevyvíjíme žádný tlak."

Jensona Buttona čeká již čtvrtá sezóna v barvách McLarenu. Nepochybuje, že bude mít k dispozici nejlepší auto, jaké mu kdy jeho současný tým dal. "Celou sezónu 2012 jsme byli velmi silní, ale z nějakého důvodu jsme to nedokázali dát dohromady a bojovat o šampionát," uznal.

"To je něco, co chceme v roce 2013 vyřešit. Viděl jsem, jak všichni úzce spolupracovali na tomto voze, a myslím, že máme základ pro velmi dobrou sezónu. Před sezónou budeme velmi tvrdě pracovat, abychom měli v prvním závodě neprůstřelnou spolehlivost. Po provozní stránce jsme se také poučili a zlepšili vůči loňskému roku, to nám pomůže k hladší a silnější sezóně."

Sergio Pérez bude po dvou letech u Sauberu závodit pro top tým. "Samozřejmě dobře vím, jak velké učení mě čeká, už jsem prožil několik intenzivních týdnů, zvykal jsem si na nový tým, setkával se s inženýry a mechaniky, učil se novým pracovním postupům a samozřejmě jsem učil vše o novém voze. Budu ho muset zvládnout během pouhých šesti dnů testů na trati. Je to velká výzva."

"Ale na začátek nové sezóně jsem připravenější než kdy dřív. Cítím se velmi fit, soustředěný a čerstvý. Čeká nás ještě hodně práce, ale mým cílem je si věřit, být v pohodě a připraven závodit ve chvíli, kdy za pár týdnů přistanu v Austrálii."

Fotogalerie (24 obrázků) - Video
McLaren MP4-28

 

 

 

 

 

 

Další článek: GP Německa bude u nás, hlásí Nürburgring

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.