McLaren požádal britskou vládu o půjčku. Ta to odmítla

McLaren požádal britskou vládu o půjčku ve výši 150 milionů liber. Peněz se ale nedočká.
McLaren požádal britskou vládu o půjčku. Ta to odmítla

Formule 1 stojí, výroba a prodej sportovních vozů na tom také nejsou nejlépe. 

Podle Sky News se McLaren obrátil na britskou vládu s žádostí o půjčku ve výši 150 milionů liber (4,6 miliardy korun). Vláda v současné jedná o pomoci některým firmám – například Tata Steel a Virgin Atlantic.

Ministerstvo pro obchodní, energetickou a průmyslovou strategii začátkem tohoto týdne informovalo McLaren, že žádost zamítlo. 

„Stejně jako mnoho jiných britských podniků, také nás současná pandemie vážně zasáhla,“ uvedl mluvčí skupiny. „Jsme proto v neustálém dialogu s našimi bankami, investory a vládou, aby nám pomohli krátkodobé přerušení podnikání zvládnout.“

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Musk je fantastický, říká Ecclestone. Na jeho Teslu ale lidé zapomenou. Ferrari se to nestane

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.