McLaren požádal britskou vládu o půjčku. Ta to odmítla

McLaren požádal britskou vládu o půjčku ve výši 150 milionů liber. Peněz se ale nedočká.
McLaren požádal britskou vládu o půjčku. Ta to odmítla

Formule 1 stojí, výroba a prodej sportovních vozů na tom také nejsou nejlépe. 

Podle Sky News se McLaren obrátil na britskou vládu s žádostí o půjčku ve výši 150 milionů liber (4,6 miliardy korun). Vláda v současné jedná o pomoci některým firmám – například Tata Steel a Virgin Atlantic.

Ministerstvo pro obchodní, energetickou a průmyslovou strategii začátkem tohoto týdne informovalo McLaren, že žádost zamítlo. 

„Stejně jako mnoho jiných britských podniků, také nás současná pandemie vážně zasáhla,“ uvedl mluvčí skupiny. „Jsme proto v neustálém dialogu s našimi bankami, investory a vládou, aby nám pomohli krátkodobé přerušení podnikání zvládnout.“

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Musk je fantastický, říká Ecclestone. Na jeho Teslu ale lidé zapomenou. Ferrari se to nestane

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.