McLaren povýšil Kevina Magnussena do programu F1

K jezdcům, kteří letos usednou do monopostu MP4-27, se přidal syn bývalého pilota McLarenu Kevin Magnussen. Čekají ho první kroky na vrcholu motorsportu.
McLaren povýšil Kevina Magnussena do programu F1

Devatenáctiletý Magnussen byl nominován do programu formule 1, což znamená, že se zúčastní vývoje letošního vozu, bude testovat v simulátoru a nakonec i na trati v rámci testu mladých talentů na konci roku. Přidal se tak k testovačům McLarenu Garymu Paffettovi a Oliverovi Turveymu.

"Tým mi prokázal velkou důvěru a já cítím, že je to důležitý krok v mé kariéře," komentoval Magnusssen. "Formule 1 je prostředí s velkým tlakem, kde jsou data klíčová, takže kdo se chce do ní dostat a uspět, musí zvládnout všechny technické aspekty této disciplíny. Je to skvělá příležitost a já se těším na to, jak budu pracovat s týmem a že sehraji roli v budoucnosti McLarenu."

Kevin Magnussen je synem jezdce Jana Magnussena, který pro McLaren krátce závodil v 90. letech. Magnussen junior je součástí programu McLarenu pro mladé piloty od roku 2010. Loni závodil v britské formuli 3, letos bude jezdit ve Světové sérii Renault.

Další článek: Když formule 1 strká hlavu do písku a ocitá se ve středu politiky aneb Bahrajn 2

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.