McLaren považuje jistou nepředvídatelnost pneumatik za přínosnou

Sportovní šéf McLarenu Sam Michael je přesvědčený, že by nebylo dobře, kdyby pneumatiky pro příští rok byly moc konzervativní a předvídatelné.
McLaren považuje jistou nepředvídatelnost pneumatik za přínosnou

Letos měly týmy ještě větší problémy s chápáním pneumatik než loni a v některých závodech nebylo do posledního kola jasné, která strategie je lepší.

Po těchto zkušenostech si inženýři většinou myslí, že ať už budou pneumatiky 2013 jakékoliv, dokážou jim porozumět rychleji. "Týmy je lépe chápou a jezdci vědí, jak s nimi jezdit," řekl Michael pro Autosport.

Ovšem Pirelli může připravit nějaké překvapení a Michael doufá, že to udělá. "Záleží, co provedou se směsmi. Závody byly lepší, když to bylo takhle (jako letos). Nebylo to nespravedlivé, šlo o to, kdo jim porozumí a zvládne je. To děláme se vším."

"Je to jako když někdo přijde s lepším difuzorem. Já jsem neměl žádný problém s tím, co se dělo s pneumatikami. Podle mě to bylo dobré. Doufám, že nebudeme moc konzervativní."

Podle Michaela rychlejší degradace pneumatik svědčí podívané, proto je žádoucí, aby jezdci museli znovu přezouvat více než jednou za závod.

Diskuze (15) Další článek: Haug bude motorsportu scházet, shodují se Schumacher a McLaren