McLaren potvrdil, že pro něj bude příští rok závodit Magnussen

Dánského pilota Kevina Magnussena čeká v sezóně 2014 debut ve formuli 1, nasadí ho McLaren jako týmového kolegu Jensona Buttona.
McLaren potvrdil, že pro něj bude příští rok závodit Magnussen

Magnussena se McLaren snažil coby svého juniora prosadit u týmů ze středu a konce startovního pole, ale setkával se pouze s odporem. A tak ho nasadí sám místo Sergia Péreze.

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh v tom vidí další posilování týmu. Vůdčím jezdcem zůstává Button. "Jensonova vítězná rychlost, inteligence a závodní dovednosti byly dlouhou dobu klíčovou výhodou McLarenu, ale jeho schopnosti vývojového jezdce a perfektní technická zpětná vazba budou stejně důležité při přechodu na novou a komplexnější techniku během zimy a nového roku," řekl.

"Kevin je evidentně také velmi talentovaný a odhodlaný, proto do něj vkládáme velké naděje. Navíc pokaždé, když testoval náš vůz formule 1, byl velmi rychlý a metodický, jeho zpětná vazba byla prvotřídní."

Magnussen samozřejmě všem v týmu poděkoval, Buttona považuje za ideálního týmového kolegu. "Řeknu to jednoduše: tento tým je nejlepší. O tom, že budu závodit pro McLaren, jsem snil už jako dítě, a nepřeháním, když řeknu, že jsem věnoval téměř každý den svého života, abych si splnil cíl stát se jezdcem formule 1 u McLarenu," dodal.

Další článek: Todt bude zřejmě jediným kandidátem na prezidenta FIA, Ward odstoupil

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.