McLaren potvrdil, že pro něj bude příští rok závodit Magnussen

Dánského pilota Kevina Magnussena čeká v sezóně 2014 debut ve formuli 1, nasadí ho McLaren jako týmového kolegu Jensona Buttona.
McLaren potvrdil, že pro něj bude příští rok závodit Magnussen

Magnussena se McLaren snažil coby svého juniora prosadit u týmů ze středu a konce startovního pole, ale setkával se pouze s odporem. A tak ho nasadí sám místo Sergia Péreze.

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh v tom vidí další posilování týmu. Vůdčím jezdcem zůstává Button. "Jensonova vítězná rychlost, inteligence a závodní dovednosti byly dlouhou dobu klíčovou výhodou McLarenu, ale jeho schopnosti vývojového jezdce a perfektní technická zpětná vazba budou stejně důležité při přechodu na novou a komplexnější techniku během zimy a nového roku," řekl.

"Kevin je evidentně také velmi talentovaný a odhodlaný, proto do něj vkládáme velké naděje. Navíc pokaždé, když testoval náš vůz formule 1, byl velmi rychlý a metodický, jeho zpětná vazba byla prvotřídní."

Magnussen samozřejmě všem v týmu poděkoval, Buttona považuje za ideálního týmového kolegu. "Řeknu to jednoduše: tento tým je nejlepší. O tom, že budu závodit pro McLaren, jsem snil už jako dítě, a nepřeháním, když řeknu, že jsem věnoval téměř každý den svého života, abych si splnil cíl stát se jezdcem formule 1 u McLarenu," dodal.

Diskuze (130) Další článek: Todt bude zřejmě jediným kandidátem na prezidenta FIA, Ward odstoupil
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00