McLaren potvrdil partnerství se společností Gulf Oil

McLaren potvrdil to, o čem se už psalo minulý týden. Uzavírá víceleté partnerství se společností Gulf Oil.
McLaren potvrdil partnerství se společností Gulf Oil

Ve formuli 1 a v oblasti luxusních sportovních vozů bude partnerem McLarenu firma Gulf Oil, což je jedna z nejvíce ikonických sponzorských značek v historii motorsportu. 

Spojení Gulfu a McLarenu začalo v roce 1968 a pokračovalo až do konce sezóny 1973, kdy se značky Gulf a McLaren těšily úspěchu ve formuli 1 i v sérii Can-Am, kde vyhráli přes 40 závodů.

Partnerství bylo poté obnoveno v 90. letech v závodě 24 hodin Le Mans, kde slavný McLaren F1 GTR jezdil v barvách společnosti Golf Oil. Stejné barvy se teď dostanou i na některé vozy, které McLaren vyrábí. Dostane je ale jen hrstka zákazníků. Není divu, půjde o ruční práci.

Gulf Oil se stane dodavatelem maziv pro McLaren Automotive. Na vozech F1 pak bude logo už od Velké ceny Velké Británie o tomto víkendu.

„Jsme potěšeni, že můžeme Gulf přivítat zpět v McLarenu,“ řekl Zak Brown. „Znovu se scházejí dvě ikonické značky v novém a vzrušujícím partnerství.“

„Jedná se o velmi vzrušující partnerství, které vrací značku Gulf zpět do elitních závodů,“ uvedl ředitel Gulf Oil Mike Jones. „Dějiny jsou plné pozoruhodných příběhů, které vyprávějí o tom, čeho Gulf a McLaren v minulosti dosáhli. Nyní jsme spolu, abychom napsali další kapitolu tohoto jedinečného partnerství.“

Další článek: Bernie a Max by to takhle nenechali, říká Marko o dominanci Mercedesu