McLaren potvrdil Boulliera v roli závodního ředitele

Eric Boullier dokončil svůj přestup z Lotusu do McLarenu, wokingská stáj oznámila, že se od 3. února stává jejím závodním šéfem.
McLaren potvrdil Boulliera v roli závodního ředitele

Po návratu Rona Dennise do čela Skupiny McLaren dochází ve Wokingu k reorganizaci. Boullier přichází na místo závodního ředitele. Nad sebou bude mít generálního ředitele McLarenu Racing, což je nová pozice, kterou McLaren zatím neobsadil. Než to udělá, dočasně ji bude zastávat Jonathan Neale. A tento generální ředitel se pak bude zodpovídat přímo Dennisovi.

"Ericova nominace je nedílnou součástí restrukturalizace vedení Skupiny McLaren," řekl Dennis. "Už jsem osobně představil všem zaměstnancům Skupiny McLaren, do které patří McLaren Racing, hodnoty, principy a postoje, které chci, abychom všichni přijali na cestě vpřed."

"Mým úmyslem je, aby všichni u McLarenu Racing od teď chápali své zodpovědnosti a soustředili se na specifické oblasti svých znalostí, zatímco se budou držet těchto hodnot, principů a postojů."

"Ve vhodnou chvíli oznámíme idnentitu nového generálního ředitele McLarenu Racing, který se bude zodpovídat mně a kterému se bude zodpovídat Eric."

Další článek: Současné nosy vozů jsou nebezpečnější než ty loňské, míní Newey

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10