McLaren potřeboval happy end jako sůl. Podařilo se

Nejlepší závod sezony 2013 v podání stáje Wokingu přišel v jejím samotném závěru. Oba piloti zvládli posun z hloubi pole na bodované příčky.
McLaren potřeboval happy end jako sůl. Podařilo se

Jenson Button dojel na čtvrté pozici, což je zároveň letošní maximum McLarenu. Wokingští se pozitivním výsledkem na konci sezony motivují pro přelomový rok 2014. 

"Pro Checa, pro mě i pro Vodafone McLaren Mercedes to byl skvělý den. Ze čtvrtého místa mám radost. Dnešní výsledek jsme opravdu potřebovali. Sezona 2013 nebyla snadná. Na všech okruzích to bylo perné. Lidé v továrně to měli asi nejtěžší. Museli nonstop pracovat na vylepšeních. Je to opravdu skvělá parta nadšených a schopných lidí. Mám také radost z Checa. Příští rok tu s námi už nebude, ale dnes jel parádně. Dobrá práce, chlape! Také bych chtěl poděkovat Vodafonu, který byl skvělým partnerem. Užili jsme si spolu spoustu zábavy, a to na trati i mimo ni. Některá videa, která jsme spolu natočili, byla skvělá. Mrzí mě, že odchází, ale nic zřejmě netrvá věčně. Rok jsme zakončili skvěle, a můžeme se plně soustředit na příští sezonu. McLaren je velice silná organizace - a vězte, vrátíme se zpět," prozradil Button.

Sergio Pérez dnes završil své krátké působení u stáje McLaren. Byť výsledky neodpovídají předsezonním očekáváním, je Pérez McLarenu za poskytnutou příležitost a zkušenosti vděčný. V závodě se předvedl ve výborném světle, když se dokázal posunout hned o třináct míst.

"Neděle se sobotou ostře kontrastuje. Včera jsem měli smůlu, když jsme kvůli výměně převodovky obdrželi penalizaci. Myslím, že dnes odpoledne jsme se s tím ale dokázali dobře poprat. Doufal jsem, že ke konci závodu bude pršet, což by mi pomohlo v posunu kupředu. Bohužel jsem v posledních několika kolech musel šetřit palivo. Proto jsem na Nica Rosberga nemohl tlačit tak, jak bych si představoval. Ode všech lidí v týmu Vodafone McLaren Mercedes jsem se toho moc naučil. Je to nejlepší tým, s jakým jsem kdy závodil. Přeji všem do budoucna to nejlepší. Také Jensonovi a Kevinovi budu držet palce. Myslím, že jsem letos hodně vyrostl, po jezdecké, ale i lidské stránce. Myslím, že díky tomu budu v budoucnu lepším závodníkem," řekl Pérez.

Další článek: Lotus v Brazílii poprvé v sezoně nebodoval

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00