McLaren potřeboval happy end jako sůl. Podařilo se

Nejlepší závod sezony 2013 v podání stáje Wokingu přišel v jejím samotném závěru. Oba piloti zvládli posun z hloubi pole na bodované příčky.
McLaren potřeboval happy end jako sůl. Podařilo se

Jenson Button dojel na čtvrté pozici, což je zároveň letošní maximum McLarenu. Wokingští se pozitivním výsledkem na konci sezony motivují pro přelomový rok 2014. 

"Pro Checa, pro mě i pro Vodafone McLaren Mercedes to byl skvělý den. Ze čtvrtého místa mám radost. Dnešní výsledek jsme opravdu potřebovali. Sezona 2013 nebyla snadná. Na všech okruzích to bylo perné. Lidé v továrně to měli asi nejtěžší. Museli nonstop pracovat na vylepšeních. Je to opravdu skvělá parta nadšených a schopných lidí. Mám také radost z Checa. Příští rok tu s námi už nebude, ale dnes jel parádně. Dobrá práce, chlape! Také bych chtěl poděkovat Vodafonu, který byl skvělým partnerem. Užili jsme si spolu spoustu zábavy, a to na trati i mimo ni. Některá videa, která jsme spolu natočili, byla skvělá. Mrzí mě, že odchází, ale nic zřejmě netrvá věčně. Rok jsme zakončili skvěle, a můžeme se plně soustředit na příští sezonu. McLaren je velice silná organizace - a vězte, vrátíme se zpět," prozradil Button.

Sergio Pérez dnes završil své krátké působení u stáje McLaren. Byť výsledky neodpovídají předsezonním očekáváním, je Pérez McLarenu za poskytnutou příležitost a zkušenosti vděčný. V závodě se předvedl ve výborném světle, když se dokázal posunout hned o třináct míst.

"Neděle se sobotou ostře kontrastuje. Včera jsem měli smůlu, když jsme kvůli výměně převodovky obdrželi penalizaci. Myslím, že dnes odpoledne jsme se s tím ale dokázali dobře poprat. Doufal jsem, že ke konci závodu bude pršet, což by mi pomohlo v posunu kupředu. Bohužel jsem v posledních několika kolech musel šetřit palivo. Proto jsem na Nica Rosberga nemohl tlačit tak, jak bych si představoval. Ode všech lidí v týmu Vodafone McLaren Mercedes jsem se toho moc naučil. Je to nejlepší tým, s jakým jsem kdy závodil. Přeji všem do budoucna to nejlepší. Také Jensonovi a Kevinovi budu držet palce. Myslím, že jsem letos hodně vyrostl, po jezdecké, ale i lidské stránce. Myslím, že díky tomu budu v budoucnu lepším závodníkem," řekl Pérez.

Další článek: Lotus v Brazílii poprvé v sezoně nebodoval

Témata článku: , , ,