McLaren postaví ve Wokingu nový aerodynamický tunel

McLaren hodlá postavit ve své továrně ve Wokingu nový aerodynamický tunel.
McLaren postaví ve Wokingu nový aerodynamický tunel

McLaren letos zaznamenal zlepšení, což dokazují i výsledky francouzské kvalifikace, ale stále není tam, kde by chtěl být. 

Nový ředitel Andreas Seidl se už v továrně rozkoukal a analyzoval, jaká zlepšení musí tým udělat. Výsledkem je stavba nového aerodynamického tunelu.

Nový tunel nahradí ten starý. Jakmile bude hotový, přestane McLaren používat zařízení Toyoty v Kolíně nad Rýnem. 

Změny ve Wokingu se poprvé projeví na voze v příštím roce

Změny ve Wokingu se poprvé projeví na voze v příštím roce

„Těch 1,5 sekundy, nebo ještě více v závislosti na okruhu, které nám chybí na auto top týmů, je prostě o aerodynamice,“ řekl Seidl.

„Pracujeme na tom v továrně ve dne v noci, snažíme se také nastavit auto ve správném okně, abychom použili přítlak, který jsme vyvinuli v aerodynamickém tunelu. Je to hlavní oblast, na které pracujeme.“

Podle Seidla je absence vlastního tunelu jedním z největších deficitů. V roce 2021 vstoupí v platnost nová pravidla, která využívání tunelů zřejmě ještě více omezí, ale podle Seidla ho tým využije také k dalším aktivitám skupiny.

McLaren očekává, že výstavba tunelu potrvá dva roky. Vozy pro roky 2020 a 2021 tak bude tým vyvíjet ještě v Kolíně.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Vettel nerozumí tak špatnému výkonu ve třetí části kvalifikace

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.