McLaren: Porazit Red Bull v závodě možné je, v šampionátu už těžko

Sportovní šéf McLarenu Sam Michael se domnívá, že se výkonnost jednotlivých týmů může na různých okruzích lišit, proto by mělo být možné postavit se Red Bullu. Dlouhodobě ale už to tak snadné nebude.
McLaren: Porazit Red Bull v závodě možné je, v šampionátu už těžko

Red Bull vyhrál poslední čtyři Grand Prix, ale dominovat nemusí až do konce sezóny. "Výkonnost se může měnit z okruhu na okruh o pár desetin sekundy," cituje Michaela Autosport.

"V kvalifikaci jde o dvě nebo tři desetiny, a když tu výkonnost máte v první řadě, máte lepší šanci. Takže i kdyby nikdo auto nevylepšil, pořád by tu byla slušná šance, že se Red Bullu můžete postavit."

Nezávisle na výsledcích jednotlivých závodů však McLaren očekává, že si Red Bull pohlídá první místa v obou pohárech.

"Co se týče šampionátu celkově, je to dost jiné, protože by museli (Red Bull) nedokončovat závody, aby někdo jiný získal titul. A šance, že se to stane, je velmi malá," dodal Michael.

Další článek: Pneumatiky 2013 si týmy poprvé vyzkoušejí v Brazílii

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..