McLaren: Porazit Ferrari v šampionátu je pro nás důležité

Ve Wokingu o třetí místo stojí.
Zatímco o vítězi letošního šampionátu konstruktérů je téměř rozhodnuto, o třetí místo svedou souboj velcí rivalové McLaren a Ferrari. Oba týmy o bronzovou příčku stojí také kvůli tomu, s kým o ní bojují.

"Je pro nás velmi důležité," řekl šéfinženýr McLarenu Paddy Lowe o třetím místě. "Samozřejmě chceme šampionát vyhrát, ale to v této sezóně není možné. Skončit na třetí příčce místo čtvrté znamená, že jste alespoň na pódiu ve smyslu poháru konstruktérů."

"Ale také porazit Ferrari, což je něco jako odvěký rival, je velmi prestižní a vyvolá hrdost u našich inženýrů. Poslední dva roky nás v konstruktérech porazili a pro nás je to letos důležitý bod."

Ferrari před každým závodem opakuje, že svůj vůz nevyvíjí od GP Maďarska. McLaren měl poslední větší balík úprav v Singapuru a přístup italského soupeře ho udivil.

"Okamžitě mě to zarazilo, protože jako přístup je to zvláštní, jelikož je vývoj ve formuli 1 kontinuální," uvedl Lowe. "A zvlášť bez testování na trati. Páteční tréninky před závody jsou hlavní příležitostí vyzkoušet si nové díly, ať už jsou pro ten daný závod nebo pro příští rok."

"My jsme na okruhy i nadále vozili nové díly a pokračovali ve vývoji v továrně. Vývoj z jednoho roku na druhý není digitální proces, je analogový. Takže migrujeme a otázka je, jakým tempem. Blížíme se ke konci této migrace a je trochu překvapivé, že se stoprocentně přeorientovali (Ferrari) tak brzy."

Lowe věří, že McLaren Scuderii nakonec porazí i díky svému jezdeckému složení. "Můžeme to dokázat. V současnosti ztrácíme dva body," řekl.

"Nicméně, všichni víme, že se během dvou zbývajících závodů může stát cokoliv, u jednoho i druhého týmu. Také nemůžeme vyloučit Toyotu, která v tuto chvíli ztrácí 10,5 bodu, takže stále představuje hrozbu."

"Jsme lehce ve výhodě, protože Ferrari má trochu potíže na Fisichellově straně garáže. Pokud dokážeme bodovat s oběma jezdci, bude to důležité a může to znamenat ten potřebný rozdíl."
Další článek: Williams potvrdil konec spolupráce s Toyotou