McLaren pořád patří mezi nejlepší, míní Vettel. Akorát nezvládl pneumatiky

McLaren byl pro prvních závodech sezóny považován za nejlepší tým, ale v Bahrajnu zaznamenal velký propad. Přiznal, že nezvládl práci s pneumatikami.
McLaren pořád patří mezi nejlepší, míní Vettel. Akorát nezvládl pneumatiky

Ve čtvrtém závodě sezóny zvítězil Sebastian Vettel, přičemž se musel bránit Lotusu, McLaren pro něj hrozbou nebyl. Přesto ho neodepisuje. "Je to velmi vyrovnaná sezóna, auta jsou si velmi blízko a malé věci můžou v neděli udělat obrovský rozdíl," upozornil.

"Sezónu jsme začali s tím, že je mclaren nejrychlejší auto s nemalým náskokem, a v neděli jsme viděli, že to může vypadat jinak. Myslím, že i nadále mají jeden z nejlepších kompletů. Ale musíte udělat všechno správně. Musíte mít správné pneumatiky, správně s nimi zacházet, musíte v průběhu víkendu najít správné nastavení... Takže je tu hodně věcí, na které si musíte dávat pozor."

McLaren si je jistý, že se čistá výkonnost jeho vozu v Bahrajnu vůči konkurenci nepropadla. Tým jen nezvládl práci s obutím. "Musíme se zaměřit na to, co jsme udělali špatně, a my jsme něco špatně udělali," přiznal šéf týmu Martin Whitmarsh. "Když si srovnáte naši závodní rychlost s pátečními dlouhými jízdami, byli jsme v závodě pomalejší o sekundu (na kolo). Jedna sekunda znamená 30 až 40 bodů přítlaku, a to jsme neztratili, takže jde skutečně o pneumatiky."

McLaren ví, co bylo špatně, ale zatím neví, jak se podobnému scénáři příště vyhnout.

"Ničili jsme zadní pneumatiky, takže to jezdci měli velmi těžké," vysvětloval Whitmarsh. "Naši jezdci neměli šanci. V těchto případech jde o tlaky a teploty, o to, jak ty pneumatiky užíváme. Je to starost. Musíme to v klidu analyzovat a vyřešit."

Další článek: Domenicali očekává, že po návratu do Evropy bude Ferrari bojovat o pódia