McLaren poprvé od července bodoval s oběma jezdci. Ricciardo vylepšil sezónní maximum

Ve Velké ceně Singapuru bodovali poprvé od červencového závodu ve Francii oba jezdci McLarenu. Lando Norris skončil čtvrtý před svým týmovým kolegou Danielem Ricciardem. Stáj z Wokingu se díky tomu posunula na čtvrté místo v Poháru konstruktérů.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
McLaren poprvé od července bodoval s oběma jezdci. Ricciardo vylepšil sezónní maximum | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Norris si po startu z šestého místa poradil v nájezdu do první zatáčky s Fernandem Alonsem. Chyba Lewise Hamiltona v polovině závodu mu pak umožnila postup na čtvrté místo.

„Doslova jsme nemohli udělat nic lépe. Skvělá práce všech, včetně celého strategického týmu. Dnes jsme udělali maximum, obzvlášť když ostatní měli nějaké problémy,“ řekl Norris.

Norris byl rád, že se mu podařilo za sebou udržet Maxe Verstappena. V závěru pak dotíral na třetího Carlose Sainze, recept na jezdce Ferrari ale nenašel.

„Max se mě pochopitelně snažil předjet, ale vyjel mimo trať. Na konci to možná bylo jednodušší, jinak bych neměl šanci. Snažil jsem se (předjet Carlose). Byl poměrně pomalý, nevím proč. Byl jsem překvapen, že jsem byl schopen ho dojet, myslím ale, že i kdybych byl o sekundu rychlejší, nikdy bych ho nepředjel.“

Ricciardův comeback

Daniel Ricciardo předvedl jeden z nejlepších výkonů sezóny, když po startu z 16. místa bere body za páté místo, což je jeho nejlepší letošní výsledek.

Australan se letos výkonnostně trápí a z McLarenu odejde předčasně už na konci této sezóny.

„Tohle jsme potřebovali. Stejně jako se těším do Japonska, chci si užít i tohle. Myslím, že naposledy jsem byl v top 5 asi před rokem v Saúdské Arábii. Letos jsem toho zatím nedosáhl, což je smutné. Ale víme, jaký ten rok byl a mám pocit, že jsme měli i štěstí,“ řekl Ricciardo.

McLaren se i díky technickým problémům jezdců Alpinu dostal o čtyři body před francouzský tým na čtvrté místo v Poháru konstruktérů.

Další článek: Pérez dostal za porušení pravidel za safety carem penalizaci. O vítězství ale nepřišel

Témata článku: , , ,

Aktuality

1. prosince | Rezervním jezdcem McLarenu ve F1 bude Alex Palou, který závodí v IndyCar (od roku 2024 tam bude závodit za McLaren). 
30. listopadu | Logan Sargeant bude ve formuli 1 závodit s číslem 2, které jako poslední používal Stoffel Vandoorne v roce 2018. 
30. listopadu | McLaren pro formuli E. Za volant se posadí René Rast a Jake Hughes 
30. listopadu | Za tým Virtuosi ve F2 budou v příštím roce jezdit Jack Doohan a Amaury Cordeel. Doohan je juniorem Alpine.