McLaren: Pokud chceme dostihnout v příštím roce Red Bull, musíme dosáhnout pokroku nejen v oblasti aerodynamiky | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

McLaren: Pokud chceme dostihnout v příštím roce Red Bull, musíme dosáhnout pokroku nejen v oblasti aerodynamiky

McLaren by se rád v příští sezoně dotáhl na letos dominující Red Bull. Stáj z Wokingu si nicméně uvědomuje, že svůj vůz bude muset vylepšit nejen v oblasti aerodynamiky.

Ačkoliv McLaren letošní sezonu začal na chvostu, v jejím průběhu se díky upgradům dostal až do pozice druhého nejrychlejšího týmu, který nestačí pouze na Red Bull.

Pravidelný přísun pódiových umístění však přestává tradiční britské stáji stačit a míří výš – konkrétně na Red Bull, který již druhým rokem v F1 dominuje.

„Řekněme, že jsme si stanovili nějaké cíle, ale nemohu říci, v jaké oblasti a jak. Mohu ale říct, že se netýkají pouze aerodynamiky,“ uvedl k monopostu pro sezonu 2024 šéf McLarenu Andrea Stella, kterého cituje Autosport.

Na otázku, zda současný handicap McLarenu vůči Red Bullu v degradaci pneumatik spočívá především v aerodynamice či v mechanické oblasti, Stella odpověděl:

„Je to kombinace obojího. Víc k tomu nemohu říct.“

Ital je nicméně přesvědčen, že se McLaren nyní nachází v dobré pozici, jelikož se zdá, že má k Red Bullu blíže než další konkurence v čele s Ferrari a Mercedesem.

„Upřímně řečeno, to, jak jste na tom s autem pro příští rok, částečně závisí na tom, jak jste na tom letos, protože to je výchozí bod v podstatě pro každého,“ dodal Stella.

Doporučujeme

Články odjinud