McLaren pojede v Monaku se speciálním zbarvením

McLaren v neděli večer představil speciální zbarvení, se kterým absolvuje letošní ročník Velké ceny Monaka formule 1.

Vozy McLarenu budou letos v Monaku vyvedeny v modro-oranžových barvách s titulárním sponzorem Gulf Oil.

Do speciálních barev budou kromě vozů vyvedeny také kombinézy Daniela Ricciarda a Landa Norrise, kteří budou mít také retro helmy.

„Myslím, že všichni se shodneme, že to bude nejlépe vypadající vůz na roštu za hodně dlouhou dobu. Řekl jsem Zakovi (Brownovi), že to bude ještě lepší zbarvení než naše současné,“ řekl Norris.

Loga společnosti Gulf se na monopostech McLarenu objevují od loňské sezóny, pro závod v Monaku příští víkend však bude výraznější celá barevná kombinace.

Podle pravidel F1 musí oba vozy týmu „v každém podniku závodit v podstatě stejném zbarvení“. McLaren proto musel požádat Mezinárodní automobilovou federaci (FIA) a držitele komerčních práv FOM o povolení použít pro závod v Monaku speciální zbarvení značky Gulf. Podle Browna ale ve schválení nebyl žádný problém.

„Všem se to líbilo a schválili to. V tuto chvíli to hodláme použít pouze v Monaku. Myslím, že pokud máte speciální zbarvení, musí zůstat speciální. Jak víte, je to něco, co se ve formuli 1 tak často nedělá.“

Historie partnerství Gulf a McLarenu je dlouhá. V 60. letech minulého století Gulf Oil sponzoroval Bruce McLarena ve F1 a v šampionátu sportovních vozů Can-Am.

Gulf McLaren F1 GTR dominoval ve sportovních vozech, v roce 1996 vyhrál BPR Global Endurance Series a kategorii GT ve 24 hodinách Le Mans o rok později.

Další článek: Fotogalerie: Speciální zbarvení McLarenu pro Monako

9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00