McLaren počítá u výher i s Lotusem a Mercedesem, u titulů už nikoliv

Sportovní šéf McLarenu Sam Michael předpokládá, že o letošní tituly budou bojovat tři týmy. Lotus a Mercedes je ohrozí jen příležitostně.
McLaren počítá u výher i s Lotusem a Mercedesem, u titulů už nikoliv

"Myslím, že to bude vyrovnanější, ale i tak si myslím, že vpředu budou bojovat obvyklí protagonisté," řekl Michael o letošní sezóně pro Crash.net. "Je tu důvod, proč jsou vpředu, protože děláte věci, které je třeba, abyste udělali rychlé a vítězné auto."

"Myslím, že vyhrávat budou stejné týmy, i když tu budou další. Jsem si jistý, že Lotus vyhraje pár závodů, a myslím si, že Mercedes vyhraje nějaké závody, ale za celou sezónu to myslím bude mezi námi, Red Bullem a Ferrari."

McLaren zakončil loňskou sezónu jako jeden z nejrychlejších, ale ví, že mu to nemůže do začátku roku stačit. "Není to jen o napravení chyb, musíme také zrychlit auto, protože rozdíly jsou velmi malé," připomněl Michael.

"I když jsme vyhráli pár posledních závodů, auto, které jsme použili v Brazílii, by v Melbourne nevyhrálo, kdybychom ho tam vzali. Budeme potřebovat mnohem rychlejší auto."

"Technický tým u McLarenu je velmi silný a zkušený, víme, jak udělat rychlé auto. Víme, jak ho udělat spolehlivé a jak dosahovat výsledků. Na to jsme pro rok 2013 soustředěni."

Diskuze (41) Další článek: Ferrari se snaží pomoct Bianchimu k závodní sedačce