McLaren počítá s lepším výkonem již v Monaku

V Barceloně byl víkend podle očekávání těžký.
McLaren před závodním víkendem ve Španělsku varoval, že výkonnostně bude pravděpodobně ztrácet více než v Bahrajnu, což se nakonec potvrdilo. V dalším závodě v Monaku by se však situace měla znovu zlepšit.

"Monako bude jiné, budeme silní. Stále nás čeká hodně práce, nejedná se o žádná kouzla, ale určitě tam budeme silnější. Budeme se i nadále snažit, aby se vůz zlepšoval," řekl šéf týmu McLaren Martin Whitmarsh pro Autosport.

McLarenu by měly k lepšímu výkonu v ulicích Monte Carla pomoci charakteristiky okruhu, na kterém na rozdíl od Barcelony nejsou žádné rychlé zatáčky náročné na aerodynamiku vozu. Whitmarsh si však netroufá odhadovat, o kolik si tým polepší.

"V Monaku budeme silnější, o tom jsem přesvědčen. Je to okruh, který nám vyhovuje a máme skvělé jezdce. Lewis tam jezdí mega, takže se musíme dál snažit a vyvíjet vůz," řekl.

I když víkend v Barceloně nepřinesl týmu žádný bod, pozitivní je z pohledu McLarenu celkový pokrok, kterého dosáhl od začátku sezóny.

"Poté, co jsme v Bahrajnu byli téměř na pódiu, jsme si řekli, že jsme věděli, že tento víkend bude obtížný a myslím, že si z něj můžeme vzít určitá pozitiva. Ušli jsme dlouhou cestu od toho, jak jsme na tom byli před osmi týdny a další pozitivní věc je Lewis... vždy měl vítězný vůz, teď ho nemá a odvádí fantastickou práci," dodal Whitmarsh.
Další článek: Ferrari se trápí, ale výkonnost vozu tým povzbudila

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00