McLaren: Po Velké ceně Miami si je Piastri více vědom svých kvalit | Foto: Getty Images / Clive Mason

Foto: Getty Images / Clive Mason

McLaren: Po Velké ceně Miami si je Piastri více vědom svých kvalit

Šéf McLarenu Andrea Stella tvrdí, že vítězství Landa Norrise v Miami může pomoci i jeho týmovému kolegovi Oscarovi Piastrimu.

I když se McLaren v Miami radoval z prvního vítězství v F1 od roku 2021 zásluhou Landa Norrise, úvod závodu na Floridě lépe vyšel jeho týmovému kolegovi Oscarovi Piastrimu, který se v jeho úvodu po předjetí Charlese Leclerca dokonce držel na druhém místě.

Pak ale závod ovlivnil výjezd safety caru, který do jeho čela posunul Norrise, zatímco Piastri se nejprve o několik míst propadl a poté ještě kolidoval s Carlosem Sainzem, což pro něj znamenalo definitivní konec nadějí na dobrý výsledek.

Přesto šéf McLarenu Andrea Stella věří, že závod v Miami Piastriho posílí.

„Myslím, že Oscar si po tomto víkendu ještě lépe uvědomuje své silné stránky,“ uvedl Stella, kterého cituje Autosport.

Ital navíc připomněl, že Piastri, na rozdíl od Norrise, neměl v USA na svém voze nasazeny všechny nové díly.

„Viděli jsme, že je na jednoho kolo velmi rychlý, a to vzhledem k tomu, že neměl k dispozici kompletní balíček s vylepšeními. Dovoltemi proto, abych Oscara náležitě ocenil, protože rozdíl, který měl na Landa v kvalifikaci, byl menší než deficit jeho vozu,“ poukázal Stella s tím, že měl Piastri dobré tempo i v závodě.

„Pokud jde o závodní tempo, tak odtud odjel s přesvědčením, že se mu podařilo dosáhnout toho, co jsme po závodech v Japonsku a v Číně chtěli,“ prohlásil dále Stella, který Australana ocenil i za to, jakým způsobem přijal skutečnost, že v Miami ještě neměl na svém voze všechny upgrady.

„Opět ukázal, že je týmovým hráčem. Naše rozhodnutí nezpochybnil a ani se neptal proč. Pochopil naše zdůvodnění a okamžitě ho podpořil, stejně jako celé okolí kolem Oscara,“ doplnil italský inženýr.

Doporučujeme

Články odjinud