McLaren: Pérez ani netuší, co ho u nás čeká za tlak a dřinu

Už během zimy Sergio Pérez pozná, co to znamená být jezdcem top týmu. Podle šéfa McLarenu Martina Whitmarshe si to Mexičan zatím nedokáže představit.
McLaren: Pérez ani netuší, co ho u nás čeká za tlak a dřinu

Pérez nahradí u McLarenu Lewise Hamiltona. "Je riziko angažovat mladého jezdce," přiznal Whitmarsh v rozhovoru pro oficiální stránky formule 1. "Nezapomeňte, že když jsme vzali Lewise, byl stejně starý jako dnes Sergio, a to byl neuvěřitelně mladý, neuvěřitelně nezkušený a neuvěřitelně talentovaný."

Pérez bude sice mít při příchodu do McLarenu na kontě už dvě sezóny formule 1, ty ho ale nemohly dostatečně připravit na to, co ho čeká. "Až Sergio přijede do Austrálie v roce 2013, bude pod tlakem, který si teď nedokáže představit," avizoval Whitmarsh.

"Když jste jezdec Ferrari nebo McLarenu, jste asi pod větším drobnohledem než jezdec Red Bullu a určitě pod větším než jezdec Mercedesu nebo jakéhokoliv jiného týmu. Pokud v prvním závodě nebude v prvních dvou startovních řadách a nebude bojovat o vítězství, tlak začne stoupat. To on ještě nezná..."

Na to všechno ho ale McLaren hodlá připravit během zimní přestávky. Mexičana čeká hodně práce. "V Mexiku bude trávit mnohem méně času, než si teď uvědomuje," konstatoval s úsměvem Whitmarsh. "To znamená, že bude v simulátoru, bude se závodními inženýry a lidmi od strategií, bude s týmem inženýrů, zesílí a dostane se do výrazně lepší formy, než má dnes."

Na poznámku, že to zní jako práce bez přestávky, šéf McLarenu dodal: "Ano, ale on si to teď neuvědomuje. (smích) Moje zkušenosti s ním jsou takové, že je opravdu talentovaný, velmi mladý a velmi nezkušený. Je inteligentní a příjemně skromný. Ale také u něj cítíte víru, že se jednoho dne stane mistrem světa."

Diskuze (70) Další článek: Formuli E budou pohánět motory a převodovky od McLarenu