McLaren oznámil odchod technického ředitele Keye a potvrdil příchod Sancheze | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

McLaren oznámil odchod technického ředitele Keye a potvrdil příchod Sancheze

McLaren oznámil velké personální změny. Ty zahrnují odchod technického ředitele Jamese Keye a návrat Davida Sancheze, který dosud působil ve Ferrari.

McLaren nezačal letošní sezonu vůbec dobře, když nezískal v prvních dvou závodech ani bod, což je nejhorší vstup do nového ročníku v podání britského týmu od roku 2017.

I v kontextu současného trápení se McLaren rozhodl udělat několik personálních změn, které nyní oznámil. Hlavní novinkou je odchod technického ředitele Jamese Keye, jenž ve Wokingu působil od začátku roku 2019.

Keyovo místo technického ředitele v dosavadní podobě zanikne. McLaren se totiž rozhodl, že nově technické oddělení nebude řídit pouze jeden člověk, ale trojice specialistů. Všichni tři se budou zodpovídat týmovému šéfovi Andreovi Stellovi.

Mezi třemi specialisty nebude chybět ani David Sanchez, který už v minulosti v McLarenu působil a jehož poslední profesní zastávkou bylo Ferrari, kde byl šéfem oddělení pro aerodynamiku.

Sanchez, jenž zaujme pozici technického ředitele pro koncept vozu a výkon, nicméně bude moci pro McLaren pracovat až od 1. ledna 2024. Do té doby bude muset dodržet nucenou dovolenou, která navazuje na jeho ukončený pracovní poměr s Ferrari.

Po boku Sancheze budou pracovat nově povýšení Peter Prodromou (nová pozice – technický ředitel pro aerodynamiku) a Neil Houldey (nová pozice – technický ředitel pro inženýrství a design).

Vedle vytvoření nového technického týmu oznámil McLaren i další organizační změny.

Tou je například také povýšení Giuseppeho Pesca do role ředitele aerodynamiky s cílem podpořit chod aerodynamického oddělení.

„Nejprve bych chtěl Jamesovi poděkovat za jeho tvrdou práci a nasazení během jeho působení v McLarenu a popřát mu vše dobré do budoucna,“ uvedl Stella na adresu odcházejícího Keye.

„Nově představená struktura zajistí přehlednost a efektivitu v rámci technického oddělení týmu a dává nám silnou pozici pro maximalizaci výkonnosti, včetně optimalizace modernizace infrastruktury, která nás čeká v roce 2023,“ prohlásil šéf McLarenu, který se vyjádřil i k příchodu Sancheze.

„Jsem rád, že vedle Petera a Neila mohu v týmu opět přivítat Davida Sancheze, který doplní zkušený a vysoce specializovaný technický výkonný tým, jehož společným cílem je dosáhnout vyšší výkonnosti vozů na trati.“

Doporučujeme

Články odjinud