McLaren odmítl účast v testu Pirelli

Tým z Wokingu chce své prostředky investovat spíše do vývoje svého vozu.
McLaren odmítl účast v testu Pirelli

McLaren byl jedním z týmů, které Pirelli oslovilo s nabídkou účasti v testu prototypů pneumatik pro sezónu 2017, jenže odmítl, neboť chce své prostředky věnovat spíše na vývoj nového vozu.

Italský výrobce pneumatik tento týden dva dny testoval s Ferrari ve Fioranu, načež se přesunul do Mugella a pokračoval po další dva dny s pomocí Red Bullu.

Závodní ředitel McLarenu Éric Boullier řekl, že stáj z Wokingu považovala test za zbytečné rozptýlení, neboť nyní potřebuje svou snahu směřovat do vývoje vozu, aby se vrátila zpátky mezi nejlepší.

„Nakonec musíte vyvážit náklady, rozptýlení svých prostředků, které teď samozřejmě máme a my máme zato, že bude lepší nerozptylovat se testováním, když stavíme nové auto,“ řekl.

„Testy vám poskytnou nějaké poznatky, ale většina dat je sdílena i s netestujícími týmy a já myslím, že my nejsme, kde chceme být, takže se radši budeme soustředit na to, aby naše auto bylo rychlejší.“

Pirelli má dohodnutý testovací program s Ferrari, Red Bullem a Mercedesem. Zvažuje přitom, že by zimní testy před sezónou 2017 proběhly jinde než tradičně v Barceloně, kde chladné podmínky znamenají, že testy nejsou příliš relevantní z pohledu pneumatik.

Boullier však říká, že je třeba zvážit přínos testů v teplejších podmínkách s ohledem na náklady s nimi spojené.

„Musíte to vyvážit, jelikož samozřejmě testovat v zámoří něco stojí,“ řekl. „Prvním cílem pro McLaren a Hondu je najít trať s dobrým profilem, který vyhovuje našim technickým cílům, když testujeme.

Teplejší počasí by Pirelli vyhovovalo více, jelikož ke svému testu potřebují lepší počasí, takže myslím, že bude potřeba nějaká dohoda.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: 20 centimetrů nic nerozhodne, říká o limitech trati Räikkönen