McLaren odjíždí z Německa bez bodu

McLaren má za sebou těžkou Velkou cenu Německa vozů formule 1, ve které potkaly problémy oba jeho piloty.
McLaren odjíždí z Německa bez bodu

Fernando Alonso byl klasifikován na 16. místě, ačkoliv odstoupil dvě kola před cílem. Týmu u dvojnásobného mistra světa nevyšla strategie, když se u Alonsa rozhodl tým pro zastávku v boxech pro přezutí na přechodné pneumatiky, když začalo pršet. Déšť sice zesílil, ovšem podmínky na trati byly dostačující pro pneumatiky do sucha, což vedlo k tomu, že se Alonso do boxů musel vrátit znovu pro bezdrážkové pneumatiky.

Tým následně objevil možný problém s převodovkou na Alonsově voze, který pro něj znamenal předčasný konec závodu.

„Dnes to byl zrádný závod. Vsadili jsme na déšť a při prvních kapkách jsme zajeli pro přechodné pneumatiky s očekáváním, že v následujících minutách bude silně pršet. Ale nepršelo a my jeli na suché trati s mokrými pneumatikami, čímž jsme je zničili a museli jsme zajet znovu pro pneumatiky do sucha,“ řekl Alonso.

„V tu chvíli jsme měli po závodě. Dnes panovaly obtížné podmínky, ale my nebyli na bodech, takže jsme museli něco zkusit. Bohužel, dnešní sázka byla špatná. Na konci závodu mi tým řekl, abych odstoupil, jelikož pravděpodobně něco viděli na datech.“

Vandoorne měl problém s motorem

Problémy měl v závodě také Stoffel Vandoorne, který v polovině závodu hlásil týmu problémy na svém voze. Tým očekával, že kvůli tomu bude muset Belgičan odstoupit, ovšem ten se po několika rychlých změnách v nastavení vozu dokázal znovu rozjet a pokračovat.

„Byl to velmi zvláštní závod. Měli jsme hroznou první část, kdy jsme byli téměř poslední, jako jsme, popravdě, byli po většinu víkendu. Pak jsme měli problém s motorem, mysleli jsme si, že budeme muset odstoupit, ale pak jsme přišli na nějaké nastavení, se kterým to znovu fungovalo, i když s menším množstvím výkonu, ale alespoň nás to vrátilo do závodu,“ řekl Vandoorne, který obsadil třinácté místo.

„Když dorazil déšť, udělali jsme správné rozhodnutí, když jsme nezajeli pro přechodné pneumatiky, což nás posunulo o pár pozic. Třinácté místo bylo zřejmě maximem, kterého jsme dnes mohli dosáhnout. Nejdůležitější teď je změnit věci na mém voze a přijet do Maďarska s normálním autem,“ dodal.

Foto: Getty Images / Mark Thompson 

Další článek: Hamilton: Věřil jsem, že vyhraji