McLaren odhalil plán svého tažení zpět na vrchol

McLaren oznámil, že v rámci své snahy dostat se zpět na nejvyšší příčky nehodlá provádět dramatické změny, nýbrž naučit svůj současný tým lépe a efektivněji spolupracovat.
McLaren odhalil plán svého tažení zpět na vrchol

Po úvodní Velké ceně Austrálie, která pro stáj z Wokingu skončila dvojitým umístěním na stupních vítězů, se McLarenu žádných dalších větších úspěchů dosáhnout nepodařilo. Proto nyní pracuje na plánu, který jej má vrátit zpět na vrchol.

Tým posílí noví aerodynamici, konkrétně Tony Salter ze Sauberu a Guillaume Cattelani z Lotusu. Ti budou stáji pomáhat zejména během fáze čekání na Petera Prodromoua, jenž přijde příští rok od Red Bullu. Zároveň stále zůstává nejasná situace kolem Dana Fallowse.

Fallows je náš, říká McLaren a spor s Red Bullem předává právníkům

Fallows je náš, říká McLaren a spor s Red Bullem předává právníkům

Klíčem však podle McLarenu nemají být změny, ale snaha zlepšit komunikaci a efektivitu uvnitř týmu. Jasněji stanovených kompetencí se například dočkají technický ředitel Tim Goss a šéfinženýr Mat Morris, kteří by tak měli být schopni lépe využít své kapacity.

„Myslím, že jde zkrátka o to, abychom zajistili, že ti samí lidé budou spolupracovat v rámci jednoho směru pod silným vedením a minimálně jim to pomůže znovu dosáhnout svých úspěchů z minulosti,” řekl k plánu McLarenu závodní ředitel Eric Boullier.

Další článek: Začíná sezóna DTM, za volant usednou tři bývalí piloti formule 1

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“