McLaren: Očekáváme, že Mercedes bude v příštím roce opět silný | Foto: Getty Images / Clive Mason

Foto: Getty Images / Clive Mason

McLaren: Očekáváme, že Mercedes bude v příštím roce opět silný

Šéf McLarenu Andrea Stella si myslí, že Mercedes v příštím roce předvede velký výkonnostní vzestup.

Žádný jiný tým neudělal během letošní sezony takový výkonnostní pokrok jako McLaren.

Britská stáj se v úvodu sezony hodně trápila a její jezdci měli co dělat, aby se vůbec dostali do druhé části kvalifikace. Ani body nebyly samozřejmostí.

Přibližně od poloviny sezony nicméně McLaren začal nasazovat technické novinky, s jejichž pomocí se oranžové monoposty katapultovaly mezi aktuálně nejlepší týmy.

Přesto šéf McLarenu Andrea Stella nedávno prohlásil, že stáj z Wokingu v oblasti aerodynamiky stále nedosáhla ani poloviny toho, co měla za svůj cíl.

Je zde tedy předpoklad, že by si pro příští sezonu mohl McLaren ještě polepšit, a to i v kontextu toho, že má nyní k dispozici vlastní aerodynamický tunel.

Stella nicméně upozorňuje, že velký skok mohou udělat i jiné týmy – především pak dříve dominantní Mercedes, který od konce sezony 2021 získal pouze jedno vítězství,

„V tuto chvíli jsme povzbuzeni vývojem, který vidíme u vozu pro příští rok. Zároveň si ale myslím, že je to pro všechny stejné, protože právě teď začínají být některé koncepty napříč padokem zcela jasné," uvedl Stella, kterého cituje Autosport.

„Nevíme, jestli se vyvíjíme rychleji než ostatní týmy. A především nevíme, zda se vyvíjíme rychleji než Red Bull. A nezapomínejme, že Mercedes si podle mě uvědomil, na čem musí zapracovat. Mám tedy podezření, že se chystají poměrně velký skok vpřed,“ zůstává ve střehu boss McLarenu.

Doporučujeme

Články odjinud