McLaren očekává finanční ztráty

Je už prakticky jisté, že McLaren čekají velké finanční ztráty, které pramení z jeho letošních výkonů.
McLaren očekává finanční ztráty

McLaren je dnes na předposledním místě v šampionátu. Vloni skončil pátý, což také nebyl zrovna velký úspěch, ale rozdíl z podílu na komerčních právech může dělat 15 milionů dolarů.

To jsou ale pouze přímé škody. McLaren je od konce roku 2013 bez titulárního sponzora. Ron Dennis trvá na tom, že koncept hlavního sponzora je přežitek, je však jasné, že současná situace není nakloněna k přilákání nových sponzorů a může se stát, že některý ze současných skončí.

Titulární sponzor? To je přežitek, říká Dennis

Titulární sponzor? To je přežitek, říká Dennis

Očekávaný propad příjmů kvůli horší pozici v šampionátu potvrdil pro Autosport i Eric Boullier. „Pokud se nám nepodaří najít a přivést nové sponzory, tak samozřejmě také utrpíme škody, které nelze vyčíslit v milionech nebo něco podobného. Bude to ale těžší, pokud neukážeme, že jsme tým na vzestupu a nezačneme rychle získávat body.“

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Za Haas bude jezdit Vergne nebo Gutiérrez, Rossi bez šance

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.