McLaren obrátil: Pro nováčka je teď ideální čas

Zatímco loni McLaren říkal, že vzhledem k novým pravidlům není vhodné riskovat nasazením nováčka, teď už hlásí opak.
McLaren obrátil: Pro nováčka je teď ideální čas

Ještě v říjnu byl ředitel McLarenu Jonathan Neale názoru, že velké změny pravidel a s nimi související nová technika nenahrávají angažování nových jezdců, protože bude potřeba zkušeností.

Mezitím se ale tým rozhodl nasadit letos Kevina Magnussena a šéf týmu Martin Whitmarsh teď říká něco jiného. "Dá se říct, že je to vlastně ideální příležitost, protože všechno, co se starší jezdci naučili, všechny ty zkušenosti, bude jiné," uvedl pro Autosport.

"Pohonná jednotka je hodně, hodně jiná. Komplexnost toku energií a fungování všeho je velmi jiná. Takže po této stránce má (Magnussen) stejně zkušeností jako Fernando Alonso nebo Jenson Button."

Dánský jezdec s tím souhlasí. "Je tu mnoho nových systému a s novými pravidly se změní způsob práce s týmem, protože je to nakonec téměř jiný sport."

"Hodně naší práce se týká vozu, a pokud je auto úplně jiné, tak se změní hodně věcí. Zkušenosti, které máte, budou méně cenné. Ale nic nepodceňuji. Vím, že jsem nezkušený, a vím, že budu muset tvrdě pracovat, abych to dohnal. Ale jsem na to zcela připraven."

Další článek: Ferrari: Dát Alonsa a Räikkönena dohromady může být nebezpečné, ale co není?

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10