McLaren obrátil: Pro nováčka je teď ideální čas

Zatímco loni McLaren říkal, že vzhledem k novým pravidlům není vhodné riskovat nasazením nováčka, teď už hlásí opak.
McLaren obrátil: Pro nováčka je teď ideální čas

Ještě v říjnu byl ředitel McLarenu Jonathan Neale názoru, že velké změny pravidel a s nimi související nová technika nenahrávají angažování nových jezdců, protože bude potřeba zkušeností.

Mezitím se ale tým rozhodl nasadit letos Kevina Magnussena a šéf týmu Martin Whitmarsh teď říká něco jiného. "Dá se říct, že je to vlastně ideální příležitost, protože všechno, co se starší jezdci naučili, všechny ty zkušenosti, bude jiné," uvedl pro Autosport.

"Pohonná jednotka je hodně, hodně jiná. Komplexnost toku energií a fungování všeho je velmi jiná. Takže po této stránce má (Magnussen) stejně zkušeností jako Fernando Alonso nebo Jenson Button."

Dánský jezdec s tím souhlasí. "Je tu mnoho nových systému a s novými pravidly se změní způsob práce s týmem, protože je to nakonec téměř jiný sport."

"Hodně naší práce se týká vozu, a pokud je auto úplně jiné, tak se změní hodně věcí. Zkušenosti, které máte, budou méně cenné. Ale nic nepodceňuji. Vím, že jsem nezkušený, a vím, že budu muset tvrdě pracovat, abych to dohnal. Ale jsem na to zcela připraven."

Další článek: Ferrari: Dát Alonsa a Räikkönena dohromady může být nebezpečné, ale co není?