McLaren obětoval kvalifikaci ve prospěch závodní strategie

Jenson Button i Sergio Pérez ve třetí části kvalifikace nasadili tvrdší směs. V důsledku toho do závodu odstartují z konce první desítky.
McLaren obětoval kvalifikaci ve prospěch závodní strategie

Rychlejším z dvojice McLarenu byl dnes Sergio Pérez. Ten se na roštu zařadí na deváté místo. Na vítěze kvalifikace ztratil dvě sekundy. Lepší výsledek však prý tým z Wokingu nemohl očekávat.

"Lepší než deváté místo jsme dnes zřejmě ani nemohli získat. Fernanda není nikdy lehké porazit, ale kdybych mohl na střední směsi odjet o kolo více, mohlo se to podařit. Ale nebylo by to dobré, jelikož si musíme na pneumatiky dávat pozor. Zvolili jsme jinou strategii než většina ostatních. Bude zajímavé sledovat, jak se to zítra bude vyvíjet. V první desítce jsou čtyři vozy se stejnou směsí. Budeme se snažit přeskočit vozy startující na měkké směsi v době, kdy zajedou do boxů. Myslím, že máme dobrou šanci. Naše rychlost při delších jízdách vypadá slibně. S dobrou strategií by se nám zítra mohlo dařit," doufá Mexičan.

Pérezův kolega Jenson Button se umístil desátý, a tak se zařadí po jeho bok. I on tuší, že volba středně tvrdé směsi byla v kvalifikaci překážkou, ale v závodě by mohla nést ovoce.

"Jízda se střední směsí byla s ohledem na závod nejspíše tím nejlepším. Trochu to bolelo, to je jasné, protože srdce mi říkalo, že jsem se měl prohánět na té rychlejší směsi. Na měkkých pneumatikách jsme byli rychlí, ostatně podařilo se mi vyhrát první část kvalifikace. Primární tvrdší směs nám již tolik neseděla. Bylo to složité, protože se mi nedařilo je zahřát. V prvním sektoru jsem proto ztrácel už půl sekundy. Přesto jsem přesvědčen, že jsme udělali tu nejlepší volbu. Těším se na závod a doufám, že bude napínavý, nepředvídatelný a vzrušující," řekl Button.

Šéf týmu Martin Whitmarsh tvrdí, že na měkčí směsi se mohli piloti McLarenu pohybovat v první pětce. Přesto věří, že daná situace je pro McLaren výhodnější. 

Další článek: Piloti Mercedesu dnes překonali svá očekávání

16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).
16. září | Hamilton měl při restartu problém s brzdami, ze kterých se kouřilo a dokonce vyšlehl plamen. Tým uvedl, že to bylo způsobené nižším chlazením brzd kvůli profilu okruhu.

24 hodin Le Mans

Čtvrtek 17. září 2020
1. trénink 10.00–13.00
2. trénink 14.00–17.00 (ES2)
Kvalifikace 17.15–18.00 (ES2)
3. tréninik 20.00–00.00 (ES1)
Pátek 18. září 2020
4. trénink 10.00–11.00 (ES1)
Hyperpole 11.30–12.00 (ES1)
Sobota 19. září 2020
Warm-up 10.30-10:45 (ES1)
Start závodu 14.30 (ES1)