McLaren nyní nemá žádnou velkou slabinu, tvrdí Sainz

McLaren nyní nemá žádnou velkou slabinu, tvrdí Sainz

Pilot Ferrari tvrdí, že McLaren má nyní nejlepší vůz v celém startovním poli F1.

Při letmém pohledu do tabulky jezdců a týmů se zdá, že se oproti loňsku příliš mnoho nezměnilo: Max Verstappen pravidelně sbírá vítězství a má po deseti závodech takřka 70bodový náskok na druhého v pořadí. Prakticky totéž lze přitom říct i o Red Bullu.

Pravdou však je, že v posledních šesti velkých cenách byl nejvyrovnanějším týmem McLaren, který v každém z těchto závodů získal vždy minimálně druhé místo a téměř pokaždé byl v boji o vítězství.

I na základě toho je pilot Ferrari Carlos Sainz přesvědčen o tom, že nejlepší vůz má v současné době v F1 právě McLaren.

„Upřímně si myslím, že nejkonzistentnějším vozem je nyní McLaren,“ prohlásil Sainz, kterého cituje Autosport.
 
„Myslím, že Red Bull má na některých tratích problémy. Stejně jako my. Zato McLaren je rychlý všude. Zkrátka nevidím, že by McLaren měl teď nějakou slabinu,“ nechal se dále slyšet Španěl.

Jsme s Red Bullem na stejné úrovni, říká Stella

Zatímco Sainz považuje vůz McLarenu za aktuálně nejrychlejší stroj v F1, šéf britské stáje Andrea Stella je opatrnější. Podle Itala byl McLaren ve Španělsku stejně rychlý jako Red Bull.

„Myslím, že naše závodní tempo bylo velmi podobné. To, že jsme byli v závěru rychlejší, bylo dáno tím, že jsme měli čerstvější pneumatiky. Oproti tomu fakt, že oni byli rychlejší po startu, bylo způsobeno tím, že jsme jeli za Russellem,“ okomentoval současné rozložení sil na čele startovního pole Stella.

Doporučujeme

Články odjinud