McLaren: Nový nos pomůže uvolnit skrytý potenciál našeho vozu

Nasazení nového nosu McLarenu podle slov šéfa týmu pomůže objevit dosud skrytý potenciál jeho letošního monopostu formule 1.
Foto: Getty Images
McLaren: Nový nos pomůže uvolnit skrytý potenciál našeho vozu | Foto: Getty Images

McLaren pro Velkou cenu Ruska přivezl novou specifikaci přední části svého vozu, která se podobá nosu, jenž má na svém voze také tým Mercedes.

V Soči ale nasazení nového nosu zlepšení nepřineslo. Carlos Sainz Jr. odstoupil po vlastní chybě už v prvním kole a Lando Norris skončil až patnáctý. Podle šéfa týmu Andrease Seidla však bude mít nový nos vliv na celý vůz a odlišné proudění vzduchu kolem formule, o které se upravená přední část vozu postará, pomůže získat rychlost.

„S termínem homologace uprostřed sezóny jsme s tím samozřejmě chtěli co nejrychleji získat zkušenosti. Proto jsme se rozhodli testovat to krok po kroku hned, jak budeme mít k dispozici určité části tohoto balíčku. Cíl je jasný: vývojový směr, jaký jsme viděli ve větrném tunelu s jiným konceptem nosu. Věříme, že je to do budoucna správný směr,“ řekl Seidl pro Motorsport.com.

Sainz Jr. uznal, že byl v prvním kole při návratu na trať příliš rychlý

Sainz Jr. uznal, že byl v prvním kole při návratu na trať příliš rychlý

„Můžeme tím využít ještě více potenciálu vozu po stránce výkonnosti. A to je směr, kterým jsme se vydali. Plán tedy je přinášet na trať další části tohoto balíčku s jasným cílem odemknout více výkonnosti.“

Ačkoliv třetí místo v Poháru konstruktérů za Mercedesem a Red Bullem nyní drží právě McLaren, Seidl věří, že třetí nejrychlejší vůz má tým Racing Point. Od Velké ceny Belgie se postupně zlepšuje také Renault.

Vyrovnanost středu pole přitom Seidlovi připomíná, že bude muset i nadále vylepšovat svůj vůz, pokud nechce prohrát boj o celkové třetí místo.

„Z pohledu čistého potenciálu vozu myslím, že Racing Point je na tom podobně už od (předsezónních) testů v Barceloně, protože je jednoznačně nejrychlejším vozem v tomto souboji. I Renault udělal od Spa jasný krok vpřed. V závodech jsme s nimi sváděli těsné souboje a v kvalifikaci jsme byli před nimi nebo na jejich úrovni,“ hodnotí Seidl.

„Musím uznat, že udělali velký krok vpřed a nyní je na nás, abychom se i my zlepšili s naším vozem a abychom udělali další krok z pohledu rychlosti, pokud se v této bitvě chceme udržet při životě. Je důležité pochopit, co se stalo (v Rusku), zároveň detailně analyzovat, co nasazení nového nosu udělalo s Landovým vozem. Nakonec bude důležité udělat správné závěry a přinést taková vylepšení, aby tato bitva i nadále pokračovala.“

Další článek: Zatím neviditelní noví majitelé Williamsu. V budoucnu je uvidíte, říká Roberts

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen