McLaren: Nová pravidla nám zlomila vaz!

Jediný tým bojující na špici šampionátu, který dostal jisté úlevy od nové změny pravidel, je McLaren. Přesto zatím britský tým zaznamenal největší ztrátu výkonnosti.
McLaren: Nová pravidla nám zlomila vaz!

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh připustil už po Valencii, že změna regulí jeho tým ovlivní, jen netušil jak moc ve srovnání s ostatními týmy. Po včerejší kvalifikaci je ale v týmu z Wokingu neveselá atmosféra. Jenson Button se kvalifikoval pátý se ztrátou jedné a půl sekundy na pole position, týmový kolega Hamilton dokonce desátý se ztrátou téměř dvou sekund.

"Myslím si, že asi musíme už každého nudit těmi řečmi o difuzorech, výfukových plynech a podobných věcech," uvádí Whitmarsh. "Faktem ale zůstává, že v minulých osmnácti měsících se všichni velmi snažili vyvinout foukané difuzory. V této oblasti jsme pracovali opravdu tvrdě a dosáhli jsme v ní mnoha inovací a zvratů. Faktem ale zůstává, že v průběhu tohoto víkendu nastalo několik změn a my jsme se s nimi běhěm kvalifikace nedokázali konkurenceschopně vyrovnat, to víme."

McLaren je ze svého výsledku samozřejmě zklamán, ale nesnaží se nic zakrývat: "Víme přesně proč? Ne tak úplně. Ale myslím si, že je rozumné mít za to, že jsme nebyli schopni vyrovnat se se všemi těmito změnami a účinek na nás měly velký. Dostat se z bodu, kdy se zdálo, že jsme měli konkurenceschopné auto, do bodu, kdy se zdá být velmi nekonkurenceschopné, není žádné kouzlo. To je to, co se stalo. Chápeme to a akceptujeme."

I přes tyto nemalé problémy se McLaren rozhodně nechce vzdát boje v letošním šampionátu. Tým plánuje své potíže vyřešit co nejrychleji: "Nevzdáváme se, nechystáme se vzdát zítra (při závodě) a ani neplánujeme se vzdát tohoto šampionátu. Budeme se snažit a závody vyhrávat."

Whitmarsh se domnívá, že se McLarenu bude v závodě dařit lépe než v kvalifikaci, obzvláště pokud do jeho průběhu zasáhne déšť: "Zítra kvůli strategii možná budeme chtít déšť, možná trochu zmatků, ale jsme také realisté. Z kvalifikace víme, že naše auto není dostatečně konkurenceschopné. Je to prostě tak."

Další článek: GP Velké Británie 2011 - sobota

18:05 | Indy Lights, což je taková F2 IndyCar (nadsázka) se pro letošní rok kvůli koronaviru zcela ruší.
15:47 | Podle Monzy se pojede GP Itálie 6. září bez diváků.
29. května | Virtuální Le Mans se zúčastní i Giovinazzi a Leclerc. Kompletní aktuální seznam zítra na webu.
28. května | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.