McLaren: Nová pravidla nám zlomila vaz!

Jediný tým bojující na špici šampionátu, který dostal jisté úlevy od nové změny pravidel, je McLaren. Přesto zatím britský tým zaznamenal největší ztrátu výkonnosti.
McLaren: Nová pravidla nám zlomila vaz!

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh připustil už po Valencii, že změna regulí jeho tým ovlivní, jen netušil jak moc ve srovnání s ostatními týmy. Po včerejší kvalifikaci je ale v týmu z Wokingu neveselá atmosféra. Jenson Button se kvalifikoval pátý se ztrátou jedné a půl sekundy na pole position, týmový kolega Hamilton dokonce desátý se ztrátou téměř dvou sekund.

"Myslím si, že asi musíme už každého nudit těmi řečmi o difuzorech, výfukových plynech a podobných věcech," uvádí Whitmarsh. "Faktem ale zůstává, že v minulých osmnácti měsících se všichni velmi snažili vyvinout foukané difuzory. V této oblasti jsme pracovali opravdu tvrdě a dosáhli jsme v ní mnoha inovací a zvratů. Faktem ale zůstává, že v průběhu tohoto víkendu nastalo několik změn a my jsme se s nimi běhěm kvalifikace nedokázali konkurenceschopně vyrovnat, to víme."

McLaren je ze svého výsledku samozřejmě zklamán, ale nesnaží se nic zakrývat: "Víme přesně proč? Ne tak úplně. Ale myslím si, že je rozumné mít za to, že jsme nebyli schopni vyrovnat se se všemi těmito změnami a účinek na nás měly velký. Dostat se z bodu, kdy se zdálo, že jsme měli konkurenceschopné auto, do bodu, kdy se zdá být velmi nekonkurenceschopné, není žádné kouzlo. To je to, co se stalo. Chápeme to a akceptujeme."

I přes tyto nemalé problémy se McLaren rozhodně nechce vzdát boje v letošním šampionátu. Tým plánuje své potíže vyřešit co nejrychleji: "Nevzdáváme se, nechystáme se vzdát zítra (při závodě) a ani neplánujeme se vzdát tohoto šampionátu. Budeme se snažit a závody vyhrávat."

Whitmarsh se domnívá, že se McLarenu bude v závodě dařit lépe než v kvalifikaci, obzvláště pokud do jeho průběhu zasáhne déšť: "Zítra kvůli strategii možná budeme chtít déšť, možná trochu zmatků, ale jsme také realisté. Z kvalifikace víme, že naše auto není dostatečně konkurenceschopné. Je to prostě tak."

Další článek: GP Velké Británie 2011 - sobota

13:23 | Pérez musí měnit převodovku + 5 míst.
11:09 | Renault má nového sponzora: Verizon Media. Na vozech se objeví také loga propagující Yahoo.
20. září | Correa už není v umělém spánku, i když ještě nebyl zcela probuzen. Jakmile budou vyléčeny problémy s plícemi, čekají ho další operace nohou.
20. září | Pérez napomenut za incident s Magnussenem.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink Leclerc (1:38.192)
Kvalifikace Leclerc (1:36.217)
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10