McLaren: Nikdo nebude dominovat. Bohužel ani my

Šéf týmu McLaren Martin Whitmarsh potvrdil obecnou předpověď, že startovní pole bude letos vyrovnanější než v uplynulých letech. Wokingská stáj by přitom měla patřit na přední pozice.
McLaren: Nikdo nebude dominovat. Bohužel ani my

Po předsezónních testech patří McLaren mezi největší favority úvodu sezóny. "Měli jsme lepší zimu než loni," hodnotil Whitmarsh. "Loni jsme do australského závodu šli s tím, že jsme do té doby neodjeli závodní vzdálenost a že jsme byli v zimě působivě nekonkurenceschopní. Teď se domníváme, že konkurenceschopní jsme."

"Špatná zpráva je, že to nevypadá, že budeme dominovat. Dobrá zpráva je, pro nás i pro tento sport, že podle všeho nebude dominovat ani nikdo jiný. Všichni víme a říkáme, že v tuhle roční dobu jsou možnosti hodnocení ovlivněny množstvím paliva, pneumatikami a testovacími programy. Ale dlouhé jízdy a závodní simulace jsou lepší indikací a na jejich základě se domníváme, že jsme konkurenceschopní."

Whitmarsh potvrdil slova Lewise Hamiltona, který nedávno prozradil, že v testech jezdil pořád s větším množstvím paliva. "Je možné, že někdo mlžil ještě víc než my, ale myslím, že my a Red Bull jsme neodjeli jedinou pořádnou kvalifikační simulaci," odhalil Whitmarsh. "Předpokládám, že některé jiné týmy jezdily s menším množstvím paliva než my, ale nikdy nevíte."

Stejně jako Red Bull nasadil i McLaren větší balík úprav na poslední dva dny testů v Barceloně. Skutečnost, že fungoval podle očekávání, mu dodala další povzbuzení. "Myslím, že díky spolehlivosti, rozumné konkurenceschopnosti a vozu, který pozitivně a podle očekávání reaguje na změny, se můžeme domnívat, že budeme letos konkurenceschopní."

"K tomu se přidává silný tým a dva velmi hladoví, soutěživí a rychlí závodní jezdci, takže bychom měli očekávat, že letos vyhrajeme závody. A pokud jich dokážeme vyhrát dost, tak snad získáme i oba šampionáty."

Šéf McLarenu nepochybuje, že oba jezdci budou podávat dobré výkony. Lewis Hamilton je podle něj po loňských problémech znovu maximálně soustředěný na závodění.

Další článek: Podle simulací by měl Albert Park Lotusu E20 vyhovovat

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00