McLaren nevzdává boj o třetí místo mezi konstruktéry

První dvě místa v Poháru konstruktérů jsou asi poměrně jasná. Za Mercedesem a Red Bullem to ale bude pořádný boj.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
McLaren nevzdává boj o třetí místo mezi konstruktéry | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

McLaren získal v prvním závodě pódium. Od té doby se sice na stupně vítězů jeho jezdec nepodíval, ale i tak sbírá McLaren pěkné body a těží z problémů soupeřů. Aktuálně je 1 bod za Racing Pointem a 1 bod před Ferrari. Mohl by McLaren získat třetí místo v Poháru konstruktérů?

„Myslím, že boj, ve kterém jsme, pokud jde o čistý výkon auta, je s Ferrari a Renaultem,“ řekl Seidl pro Motorsport.com. 

McLaren potvrdil partnerství se společností Gulf Oil

McLaren potvrdil partnerství se společností Gulf Oil

„Musíme zůstat realističtí. Pokud Racing Point dokáže využít potenciál auta, které mají, je obtížné proti nim bojovat. Ale s jezdci a úrovní, kterou máme, je vždy šance s bojovat s nimi a jedním red bullem a to je to, o co usilujeme. Boj o třetí místo nevzdáme, dokud bude šance.“

„V závodě (ve Španělsku, pozn. redakce) jsme měli jednoznačně čtvrté nejrychlejší auto. Nebyli jsme daleko od Racing Pointu, což je velmi povzbudivé a ukazuje to, že jsme s vozem udělali dobrý krok vpřed.“

Podle Seidla se už vloni ukázalo, že pokud McLaren dá vše dohromady, což se mu daří, tak dokáže v závodě získat dobré body.

„Dává mi to velkou důvěru, že máme silný závodní tým a podporu z továrny. Po šesti závodech jsme na čtvrtém místě, o jeden bod před Ferrari, což je něco velmi povzbuzujícího a velká motivace. Ale zároveň není důvod se nechat unést, protože při pohledu na Mercedes a Red Bull víme, že máme před sebou ještě dlouhou cestu.“

Další článek: Bergerův plán na záchranu DTM? Nová kategorie GT plus

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00