McLaren nevzdává boj o třetí místo mezi konstruktéry

První dvě místa v Poháru konstruktérů jsou asi poměrně jasná. Za Mercedesem a Red Bullem to ale bude pořádný boj.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
McLaren nevzdává boj o třetí místo mezi konstruktéry | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

McLaren získal v prvním závodě pódium. Od té doby se sice na stupně vítězů jeho jezdec nepodíval, ale i tak sbírá McLaren pěkné body a těží z problémů soupeřů. Aktuálně je 1 bod za Racing Pointem a 1 bod před Ferrari. Mohl by McLaren získat třetí místo v Poháru konstruktérů?

„Myslím, že boj, ve kterém jsme, pokud jde o čistý výkon auta, je s Ferrari a Renaultem,“ řekl Seidl pro Motorsport.com. 

McLaren potvrdil partnerství se společností Gulf Oil

McLaren potvrdil partnerství se společností Gulf Oil

„Musíme zůstat realističtí. Pokud Racing Point dokáže využít potenciál auta, které mají, je obtížné proti nim bojovat. Ale s jezdci a úrovní, kterou máme, je vždy šance s bojovat s nimi a jedním red bullem a to je to, o co usilujeme. Boj o třetí místo nevzdáme, dokud bude šance.“

„V závodě (ve Španělsku, pozn. redakce) jsme měli jednoznačně čtvrté nejrychlejší auto. Nebyli jsme daleko od Racing Pointu, což je velmi povzbudivé a ukazuje to, že jsme s vozem udělali dobrý krok vpřed.“

Podle Seidla se už vloni ukázalo, že pokud McLaren dá vše dohromady, což se mu daří, tak dokáže v závodě získat dobré body.

„Dává mi to velkou důvěru, že máme silný závodní tým a podporu z továrny. Po šesti závodech jsme na čtvrtém místě, o jeden bod před Ferrari, což je něco velmi povzbuzujícího a velká motivace. Ale zároveň není důvod se nechat unést, protože při pohledu na Mercedes a Red Bull víme, že máme před sebou ještě dlouhou cestu.“

Další článek: Stroj času: Zbarvení vozů Williams od konce 80. let po dnešek

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10