McLaren nevylučuje, že nabídne svým jezdcům z IndyCar test formule 1

McLaren bude od příštího roku závodit na dvou frontách. Kromě formule 1 bude působit také v americkém formulovém seriálu IndyCar. Výkonný ředitel McLarenu Zak Brown přitom nevylučuje vzájemné propojení obou projektů.
McLaren nevylučuje, že nabídne svým jezdcům z IndyCar test formule 1

McLaren se spojil s týmem Schmidt Peterson Motorsports a příští rok budou závodit pod názvem Arrow McLaren SP. V jeho barvách budou závodit bývalý člen juniorského programu Red Bullu Patricio O'Ward a letošní šampion seriálu Indy Lights Oliver Askew.

Oba mladíci vytvoří nejmladší jezdeckou sestavu příští sezóny IndyCar. Brown přitom nevylučuje, že v budoucnu dá oběma pilotům možnost testovat i monopost formule 1.

„I když jsou projekty (F1 a IndyCar) oddělené, komerčně se vzájemně doplňují. Pro rok 2020 nemáme pod smlouvou žádného mladého jezdce, nebyl bych proto překvapen, kdybych viděl jednoho z těch kluků při testu nováčků v našem voze F1,“ řekl Brown.

Za McLaren bude v IndyCar jezdit Patricio O

Za McLaren bude v IndyCar jezdit Patricio O'Ward, kterého nechtěl Red Bull

McLaren má coby juniora současného pilota formule 2 Sergia Setteho Camaru. Brazilec letos s týmem absolvoval sezónní testy. V rámci testů IndyCar se tento týden poprvé na trati objevili také O'Ward a Askew, když testovali v Sebringu.

Původně přitom měl jeden z mclarenů v IndyCar pilotovat James Hinchcliffe. Nakonec se však McLaren rozhodl pro mladé jezdce.

„Rozhodnutí jsme učinili s vědomím, že tu budou nějací nespokojení Jamesovi fanoušci, a také byli. Věděli jsme ale, že je tu i spousta lidí, kteří chtějí vidět poslední dva šampiony Indy Lights v rámci nejmladší jezdecké sestavy,“ řekl Brown.

„Myslím, že spousta lidí se těší na to, jak si povedeme v (prvním závodě) St. Pete. Musíme udělat to, co je nejlepší pro tým, a to nutně nemusí být to nejpříjemnější rozhodnutí.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Toyoty poraženy! Závod WEC v Šanghaji vyhráli švýcarští „rebelové“

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10