McLaren nespěchá s oznámením jezdecké sestavy pro příští rok

Závodní ředitel McLarenu Éric Boullier se nechal slyšet, že tým příliš nespěchá s rozhodnutím ohledně jezdecké sestavy pro sezónu 2015.
McLaren nespěchá s oznámením jezdecké sestavy pro příští rok

Jenson Button do stáje z Wokingu přestoupil v roce 2010 po zisku titulu mistra světa s týmem Brawn GP. Na konci letošní sezóny mu přitom vyprší jeho současná smlouva. Po Kimim Räikkönenovi je 34letý Brit druhým nejstarším pilotem ve startovním poli.

Kevin Magnussen, který loni vybojoval titul šampiona ve Světové sérii Formule Renault 3.5, letos naopak ve svých 21 letech zažívá premiéru ve formuli 1.

McLaren je spokojen se zlepšením předvedeným v Rakousku

McLaren je spokojen se zlepšením předvedeným v Rakousku

Boullier však zdůraznil, že McLaren bude věnovat hodně času zvažování jednotlivých možností pro příští sezónu předtím, než učiní konečné prohlášení.

„Je to otázka, na kterou nemohu odpovědět ano nebo ne,” odpověděl Boullier na dotaz, zda má tým v plánu si Buttona udržet.

„Máme štěstí, že máme dva jezdce, kteří s námi chtějí zůstat i do budoucna. Máme také další možnosti, kterých můžeme využít, takže s oznámením naší jezdecké sestavy nespěcháme. Hodnotíme a posuzujeme každou možnost.”

Další článek: Horner doufá, že se na Red Bull znovu usměje štěstí

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.