McLaren nesdílí pesimismus svých jezdců

Navzdory zklamání z Valencie se McLaren nevzdává naděje na dobrý výsledek v domácí Grand Prix Velké Británie.
McLaren nesdílí pesimismus svých jezdců

Lewis Hamilton označil letošní šampionát za téměř ukončený a vyjádřil obavy z nadcházejícího závodu v Silverstonu, protože McLaren podle něj ztratil ve vývoji na soupeře.

"Čeká nás trochu práce," potvrdil Jenson Button hodnocení svého kolegy. "Musíme doufat, že budeme mít dobré úpravy, protože tady jsme propadli ve srovnání s Red Bullem, ale i s Ferrari. Za námi je velká díra, ale to není místo, kde bychom chtěli být. Chceme bojovat s těmito dvěma týmy, ale to je v současnosti trochu těžké. Takže potřebujeme mít na Silverstonu vylepšení, jinak nebudeme bojovat s Ferrari a Red Bullem, což by byla v mé domácí Grand Prix škoda. V oblasti aerodynamiky nejdeme vpřed, a na to se musíme soustředit."

Vedení McLarenu ale nepovažuje současnou situaci za beznadějnou. "Žádné auto nemělo nikdy dost výkonu a přítlaku," kontroval Martin Whitmarsh. "Na tom pořád pracujete. My nevyužíváme správně pneumatiky, měli jsme potíže s trakcí, a to nebylo kvůli přítlaku, to souvisí s teplotou pneumatik. Ale jsem optimista. Plánujeme do Silverstonu přijet s několika novinkami, budeme mít nové díly a možná nové zadní křídlo. Různé větší či menší díly."

Šéf McLarenu připomněl, že se McLarenu doposud dařilo relativně dobře, takže není třeba vynášet negativní verdikty kvůli jednomu špatnému závodu. "Měli jsme těžké odpoledne, ale ve třech (předchozích) závodech jsme měli nejrychlejší auto, tady to tak prostě nebylo. Tak to nechceme a budeme tvrdě pracovat na tom, abychom auto před Silverstonem vyvíjeli rychleji," uzavřel.

Den po Grand Prix Evropy hodnotí situaci s větším nadhledem také Lewis Hamilton. "Všem našim fanouškům: Ignorujte, co si dnes přečtete v médiích, můj tým a já se nikdy nevzdáme," vzkázal.

Další článek: Pirelli váhá s pneumatikami pro Silverstone, Ferrari doufá v měkčí směsi

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00