McLaren: Není vhodné teď nasadit nováčky, ale ty naše by někdo vzít mohl

Ředitel McLarenu Jonathan Neale uznává, že velké změny pravidel nenahrávají angažování nováčků, ovšem na druhé straně se snaží protlačit Magnussena a Vandoorna.
McLaren: Není vhodné teď nasadit nováčky, ale ty naše by někdo vzít mohl

Toro Rosso se rozhodlo posadit do vozu Daniila Kvjata a podle Neala je to velmi odvážný krok.

"Postoupit z GP nebo formule Renault do formule 1 je pořád velký krok," upozornil. "Očekávání jsou velká a hlavně z letošního na příští rok dochází ke změnám technologií, kdy my sami se hodně snažíme přijít na to, jak nám to bude fungovat efektivně, jak budeme jezdit efektivně, jak překonáme výzvy aerodynamiky a pohonu..."

"Je to pro nás dost těžké bez toho, že bychom do toho přimíchali mladého jezdce. V minulosti se to podařilo výjimečným kandidátům, ale ve formuli 1 je velký tlak, chyby se nepromíjejí, a díky tomu je tak vzrušující."

To, co McLaren udělat nechce, tedy zkomplikovat si vstup do nové technické éry nováčkem, ale žádá po ostatních. Své juniory Magnussena a Vandoorna nabízí ostatním, zkusil to u Lotusu, Force Indie a Marussie. A Neale si stojí za tím, že jsou velmi dobří.

"Do budoucna máme velmi slibné talenty, náš mladý jezdec Kevin Magnussen vyhrál formuli Renault 3,5, jsme za něj nadšení, a Stoffel Vandoorne vyhrál šampionát nováčků a skončil v té sérii na druhém místě."

"To všechno patří k našim úvahám, když rozhodujeme, co uděláme s naší jezdeckou sestavou v příštích dvou nebo třech letech, a velmi tvrdě pracujeme na tom, aby tito dva byli součástí našich plánů."

Neale ale uznává, že je třeba přivádět do formule 1 nové jezdce a věří, že tomu pomůže i návrat sezónního testování.

Další článek: McLaren nečeká, že by Red Bull uvolnil svého šéfa aerodynamiky předčasně

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00