McLaren: Není důvod, aby týmy psaly pravidla

Návrh Bernieho Ecclestona na vyřazení FIA z psaní pravidel formule 1 se u týmů nesetkal s jednoznačnou podporou. McLaren chce, aby automobilová federace zůstala ve hře.
McLaren: Není důvod, aby týmy psaly pravidla

FIA je jedním ze signatářů Concordské dohody, která určuje obchodní rámec formule 1, a tak jí Bernie Ecclestone vysílá přes média různé vzkazy, aby při jednání musel pustit co nejméně peněz.

Nedávno dokonce řekl, že by sportovní a technická pravidla měly psát vybrané týmy, a nikoliv federace, čímž jí naznačil, že ji formule 1 nepotřebuje. "Mohli bychom si psát vlastní pravidla, dělat technické kontroly, administraci, my a Bernie? No, možné je všechno, ale proč bychom to dělali?" ptal se šéf McLarenu Martin Whitmarsh v rozhovoru pro oficiální stránky soutěže.

"Nevyhnutelně jsou tu zájmy federace, držitele obchodních práv a individuální zájmy týmů. Přesto musíme dojít do bodu, kdy řekneme, že je formule 1 velká a důležitá pro nás všechny, takže bychom ve velkých věcech měli držet spolu. Pokud se nám podaří nechat stranou individuální rozdíly a soustředit se na to, co všichni chceme, například úspěch v Americe, tak z toho budeme těžit všichni."

McLaren proto nechce měnit současný model fungování formule 1, který je založený na třech pilířích. "Doufám, že budeme mít Concordskou dohodu, která všechno spojí, protože v současnosti máme jen individuální dohody."

"Kdybychom nebyli spokojení s naší dohodou, nepodepsali bychom, takže si nestěžuji, ale pokud budeme mít jen individuální smlouvy, tak je tu nebezpečí, že nebudeme držet pohromadě. Concordská dohoda je trojstranná - týmy, držitel obchodních práv a FIA. Nikdy nebyla dokonalá, ale měli bychom být velmi opatrní, než budeme uvažovat o jejím opuštění. Proč znovu vynalézat něco, co funguje? Použijme ji," uzavřel Whitmarsh.

Další článek: Jezdcům Williamsu zničila německý závod poškození vozu

23:03 | Correa už není v umělém spánku, i když ještě nebyl zcela probuzen. Jakmile budou vyléčeny problémy s plícemi, čekají ho další operace nohou.
17:27 | Pérez napomenut za incident s Magnussenem.
16:35 | Pérez předvolán před komisaře za incident s Magnsussenem ve druhém tréninku.
19. září | Matevos Isaakjan nahradí u českého týmu Charouz zraněného Correu. Rus jezdil dříve v GP3, formuli 3.5 a ve WEC.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10