McLaren nemůže být spokojen s pátým místem, tvrdí Norris

McLaren zaznamenal z pohledu umístění v Poháru konstruktérů nejhorší sezonu od roku 2018. Není proto divu, že nejsou ve Wokingu s pátým místem spokojeni.

Foto: Getty Images/Jared C. Tilton

McLaren nemůže být spokojen s pátým místem, tvrdí Norris | Foto: Getty Images/Jared C. Tilton

„Pokud budeme brát v potaz, kde jsme byli při prvním závodě, tak jsme letos odvedli slušnou práci a vrátili jsme se zpět. Když si ale vzpomenu na období před sezonou, dosáhli jsme v roce 2022 toho, čeho jsme měli jako McLaren dosáhnout? Upřímně řečeno ne," citoval Landa Norrise, který se na výsledku britské stáje podílel 122 body, oficiální web F1.

Samotný Norris měl přitom z inviduálního pohledu velmi dobrou sezonu. V porovnání s trápícím se týmovým kolegou Danielem Ricciardem nasbíral více než třikrát tolik bodů a stal se s přehledem nejlepším jezdcem, který v roce 2022 nezávodil pro jeden z týmů velké trojky. 

Mladého Brita však tyto skutečnosti nekonejší. Moc dobře ví, že k tomu, aby mohl promluvit do hry o titul, potřebuje za sebou mít silnější tým.

McLaren potřebuje lepší vůz

„Pokud se nám má dařit a jestli chceme být někdy mistry světa a vyhrávat závody, nemůžeme být spokojeni se sezonou, jakou jsme měli. Určitě ale můžeme být rádi za progres, který jsme udělali. Ať se to týká práce mechaniků, zastávek v boxech, strategie nebo morálky celého týmu. Spousta věcí funguje dobře, jen zkrátka potřebujeme trochu rychlejší vůz," uvědomuje si Norris, jenž stále čeká na svůj první triumf v F1.

Důvěru v McLaren, s nímž před letošní sezonou prodloužil kontrakt až do roku 2025, nicméně Norris neztrácí.

 „Věřím McLarenu, věřím klukům, se kterými pracuji, celému týmu. Ale až čas ukáže. Nikdy si nemůžete být stoprocentně jistí, kam se dostanete," uzavřel držitel šesti pódiových umístění v závodech Grand Prix.

Další článek: Micka Schumachera zaskočila náročnost F1, myslí si Hill

Témata článku: , , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února