McLaren nemá obavy, že by mohl přijít o Norrise

Lando Norris byl v uplynulých sezonách jasným lídrem McLarenu. Britský tým však nemá obavy, že by Norrise odlákala konkurence.

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

McLaren nemá obavy, že by mohl přijít o Norrise | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Třiadvacetiletý Lando Norris prodloužil v průběhu letošní sezony smlouvu s McLarenem až do konce roku 2025.

Ani to však ostatním týmům nebrání, aby o britském závodníkovi do budoucna neuvažovaly. Norris si především v posledních dvou letech vydobyl velké renomé, jelikož dokázal v interním týmovém souboji až nečekaně jednoznačně porazit Daniela Ricciarda.  

Australan, vítěz osmi závodů F1, za Britem dokonce zaostával tolik, že s ním McLaren po dvou ročnících předčasně rozvázal kontrakt

Zatímco se svými výkony může být Norris spokojen, v případě McLarenu jako celku již tak růžová situace není. Vůz stáje z Wokingu totiž za nejlepšími týmy evidentně zaostával a rozhodně svým jezdcům nenabídl šanci bojovat o vítězství.

Šéf McLarenu Zak Brown však nemá obavy, že by kvůli tomu mohl v blízké budoucnosti o Norrise přijít.

„Obavy nemám, protože jsem přesvědčen, že mu dáme vítězné auto,“ citoval Browna Autosport.

„Máme s ním dlouhodobou smlouvu. Myslím, že se v týmu cítí velmi dobře,“ prohlásil boss McLarenu.

Když se stal před čtyřmi lety Lando Norris pilotem F1, přicházel s reputací jezdce, který zářil v juniorských šampionátech. Podle Browna ale není zářivá juniorská kariéra zárukou, že jezdec uspěje i v nejvyšší lize.

„Viděli jsme jezdce, kteří byli na cestě být skvělí a když se pak dostali na vrchol...nevíte, jestli to bylo jimi, nebo situací. Například Jan Magnussen, že? Všude byl excelentní a pak mu to v F1 úplně nevyšlo. Totéž Jos Verstappen,“ vyjmenoval Brown několik příkladů.

„Lando byl také všude mega a jde mu to i v F1. Vlastně mě asi nejvíc těší, že u něj nevidím jen čistou rychlost, ale i to, jak málo chyb dělá a jak silný je v závodech.“ 

Prověří Norrise nováček Piastri?

V příštím roce bude po boku Norrise jezdit jiná hvězda juniorských kategorií – Australan Oscar Piastri, vítěz formule 2 z roku 2021. 

„Myslím, že Lando je jedním z nejrychlejších jezdců na startovním roštu a očekávám, že mu Oscar bude blízko. Myslím, že Oscar bude mít několik možností Landa porazit a naopak,“ uzavřel Brown.

Další článek: Jako by byl v našem letošním autě duch, líčí po rozpačité sezoně Hamilton

Témata článku: , ,

Aktuality

14:55 | Podle Auto Motor und Sport se do výběrového řízení na dodavatele pneumatik pro roky 2025 až 2027 kromě Pirelli přihlásí také Bridgestone. Nový zájemce bude v nevýhodě, protože by musel vyvíjet dva druhy pneumatik – pro rok 2025 a pak kvůli novým PJ a vozům pro 2026 dál. 
13:44 | Hornerovi se příliš nelíbí sprint v Baku. Pro fanoušky podle něj super, pro peněženky týmů ale ne (větší pravděpodobnost nehod). 
9:18 | Kvalifikaci F2 vyhrál Iwasa. Staněk skončil 17. Kvalifikace se odjela na mokré trati a byla dvakrát přerušena červenou vlajkou. Podruhé po nehodě Martinse... pak už kvalifikace restartována nebyla. 
3:59 | Všichni jezdci obou zákazníků Ferrari (Alfa, Haas) nasadili druhý motor. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00