McLaren nejede do Japonska v roli favorita

Hamiltona a Kovalainena čeká v Suzuce premiéra ve formuli 1.
McLaren nemá moc času slavit vítězství ze Singapuru, nadcházející víkend se bude závodit v Suzuce a je třeba se rychle soustředit na další Grand Prix. Vzhledem k vlastnostem japonského okruhu tým očekává, že se mu nebude dařit tolik jako minulou neděli.

"Trať nabízí vše, od ultrarychlé zatáčky 130R, až po pomalou vlásenku. V roce 2005 jsme tam vyhráli s Kimim Räikkönenem," řekl Norbert Haug o Suzuce.

"V posledních pěti závodech jsme získali 45 bodů a dvě vítězství, to poslední v neděli v Singapuru a náš tým pokračuje ve vzestupném trendu. Nemyslím, že v Suzuce budeme patřit mezi favority na vítězství."

"Ale v týmu všichni tvrdě pracují na tom, abychom sezónu zakončili dalšími dobrými výsledky v Japonsku a následujících závodech v Brazílii a Abú Zabí."

Na dnes již legendární Grand Prix Japonska 2005 vzpomíná v dobrém i šéf týmu Martin Whitmarsh.

"McLaren tu zažil slušnou porci působivých momentů, v Suzuce jsme vyhráli šestkrát. V živé paměti mám závod z roku 2005, Kimi se ujal vedení v posledním kole jedné z nejpůsobivějších Grand Prix, které jsem kdy viděl," řekl.

"V roce 2009 jedeme do Japonska s vědomím, že vítězství nebude snadné. Ale vylepšení, která jsme vyhodnotili v Singapuru, především pak užitečné úpravy podlahy, by nám měly pomoci k větší konkurenceschopnosti. Bude zajímavé sledovat, jakou budeme mít rychlost ve srovnání s rivaly."

V Suzuce závodila formule 1 naposledy v roce 2006, tedy ještě před tím, než se v této soutěži začaly psát kariéry Lewise Hamiltona a Heikkiho Kovalainena. Oba se proto na Suzuku těší, z jezdeckého pohledu jde o jednu z nejoblíbenějších tratí na světě.

"Mám pocit, jako bych celý život čekal, až budu závodit v Suzuce. Takže si asi dokážete představit, že budu velmi vzrušený, až tam v pátek ráno začne volný trénink," uvedl Hamilton.
Další článek: Hamiltona s Räikkönenem v jednom týmu bychom zvládli, říká Haug

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.