McLaren nedopadne jako Williams, ujišťuje Button

Jenson Button je přesvědčený, že McLaren nevyklidil přední pozice na dlouhou dobu jako Williams, protože ve formuli 1 jde hlavně o peníze, a těch mají ve Wokingu dost.
McLaren nedopadne jako Williams, ujišťuje Button

McLaren měl letos jednu ze svých nejhorších sezón a nesnaží se to popírat. Ale chce na ni co nejrychleji zapomenout.

"Všichni víme, jaký to byl rok. Nemá cenu o něm dál hovořit," řekl Button.

Propad wokingské stáje byl velký, zatímco na konci loňské sezóny vyhrávala závody, letos ani jednou nedosáhla na stupně vítězů. Button to ale považuje za krátkodobou záležitost, vývoj jako u Williamsu nehrozí.

"V tomto týmu je dobrá atmosféra a víra. Také máme zdroje, které Williams nemá," upozornil. "Peníze jsou ve sportu, jako je formule 1, králem. Svým způsobem je to jako ve fotbale. Ale i tak je třeba dobrého vedení."

"Vedení je tu dobré. Letos měli těžké období a všichni citují čísla. Tak to bude pokaždé, když máte špatný rok. Bude se hledat, na koho svalit vinu. Ale myslím, že to zvládli velmi dobře, jsou silní a příští rok odvedou dobrou práci."

Navíc taková sezóna nebyla úplně neužitečná. Tým si alespoň mohl dovolit zkoušet neobvyklá technická řešení, na což by jinak neměl čas a prostor.

"Letos jsme se hodně naučili," pokračoval Button. "Také jsme experimentovali víc než obvykle. Když bojujete o šampionát, bojíte se odklonit od nastavení, které znáte. My jsme zkoušeli věci, na které bychom v minulosti ani nepomysleli. To nám hodně pomohlo. Všichni jsou natěšení na příští rok. Změny jsou skvělé pro všechny kromě Red Bullu."

Další článek: Gutiérrez věří, že ve formuli 1 zůstane

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10