McLaren nedopadne jako Williams, ujišťuje Button

Jenson Button je přesvědčený, že McLaren nevyklidil přední pozice na dlouhou dobu jako Williams, protože ve formuli 1 jde hlavně o peníze, a těch mají ve Wokingu dost.
McLaren nedopadne jako Williams, ujišťuje Button

McLaren měl letos jednu ze svých nejhorších sezón a nesnaží se to popírat. Ale chce na ni co nejrychleji zapomenout.

"Všichni víme, jaký to byl rok. Nemá cenu o něm dál hovořit," řekl Button.

Propad wokingské stáje byl velký, zatímco na konci loňské sezóny vyhrávala závody, letos ani jednou nedosáhla na stupně vítězů. Button to ale považuje za krátkodobou záležitost, vývoj jako u Williamsu nehrozí.

"V tomto týmu je dobrá atmosféra a víra. Také máme zdroje, které Williams nemá," upozornil. "Peníze jsou ve sportu, jako je formule 1, králem. Svým způsobem je to jako ve fotbale. Ale i tak je třeba dobrého vedení."

"Vedení je tu dobré. Letos měli těžké období a všichni citují čísla. Tak to bude pokaždé, když máte špatný rok. Bude se hledat, na koho svalit vinu. Ale myslím, že to zvládli velmi dobře, jsou silní a příští rok odvedou dobrou práci."

Navíc taková sezóna nebyla úplně neužitečná. Tým si alespoň mohl dovolit zkoušet neobvyklá technická řešení, na což by jinak neměl čas a prostor.

"Letos jsme se hodně naučili," pokračoval Button. "Také jsme experimentovali víc než obvykle. Když bojujete o šampionát, bojíte se odklonit od nastavení, které znáte. My jsme zkoušeli věci, na které bychom v minulosti ani nepomysleli. To nám hodně pomohlo. Všichni jsou natěšení na příští rok. Změny jsou skvělé pro všechny kromě Red Bullu."

Další článek: Gutiérrez věří, že ve formuli 1 zůstane

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10