McLaren nechce opatrného Hamiltona z Monzy, který si dělá kamarády

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh se domnívá, že opatrný a disciplinovaný přístup k Hamiltonovi nesedí, proto mu po Monze řekl, ať jezdí znovu jako dřív.
McLaren nechce opatrného Hamiltona z Monzy, který si dělá kamarády

Hamilton zažil v Singapuru další těžký víkend, když se musel po kolizi s Felipem Massou probíjet startovním polem. Znovu se tak ozvali jeho kritici, kteří považují jeho jezdecký styl za příliš agresivní. Podobné kritice čelil Hamilton letos už několikrát, naposledy po Belgii, a proto jel v Itálii opatrně a snažil se hlavně dojet do cíle. McLarenu ale takový styl nevyhovuje.

Šéf týmu Martin Whitmarsh označil Hamiltonovu kolizi s Massou v Singapuru za závodní incident a přiznal, že se hodlá svého jezdce zastávat. "Lewis odjel poslední závod (v Monze) a zoufale se chtěl vyhnout všem problémům, což se mu podařilo," řekl. "Ale pokud mám být upřímný, tak když jsme ho všichni sledovali, ptali jsme se, kde je ten starý Lewis? Do jisté míry jsem to udělal i já. Řekl jsem mu: ´Bylo to velmi disciplinované, ale vraťme se zpět.´"

Whitmarsh považuje Hamiltonovy incidenty za běžnou součást závodní kariéry, která je typická pro velikány tohoto sportu. Nejlepší jezdci se podle něj prostě neohlížejí na ostatní.

"Zbývá nám teď pět závodů," pokračoval. "Chtěli bychom v těchto závodech útočit. Nemyslím si, že tu Lewis je proto, aby si dělal přátele. Projděte si posledních 20 let, všichni ti útočně jezdící a odvážní jezdci se dostanou pod kůži ostatním pilotům. Podívejte se na Ayrtona (Sennu), jako mladý určitě nikdy neměl nehodu, která by byla jeho chybou. Vždy to byla chyba někoho jiného. Ohromně si věřil a dostal se pod kůži mnoha jezdcům."

"U Michaela (Schumachera) to platí pořád. Michael nikdy nezpůsobil nehodu. Nejsou tady, aby si dělali kamarády. Nemyslím si, že by si chtěl Lewis dělat nepřátele, ale auto před ním je auto, před které se musí dostat, a auto nemůžete předjet zcela bez rizika. Vůz, který je v tu chvíli před ním, a nezáleží na tom, kdo v něm sedí, je jeho chvilkový nepřítel. Lewis bude naštvaný, ale je velmi odolný. Rozhodl se odejít od potenciální šarvátky."

Whitmarsh tím narážel na Massu, který v paddocku do Hamiltona strčil a ironicky ho pochválil za jeho výkon. Hamiltonův otec Anthony po Singapuru prohlásil, že jeho synovi schází větší podpora od jeho manažerů. Whitmarsh a McLaren svého jezdce evidentně podporují. Od Buttona se něco takového neočekává, přesto padla otázka, jestli svého týmového kolegu nepodpořil po Singapuru telefonátem.

"Abych byl upřímný, nemám to v plánu," odpověděl Button. "Mimo okruh spolu nikdy nemluvíme. Máme na sebe telefonní čísla, ale nemluvíme spolu. Od něj bych něco takového také neočekával. Když skončíme závod, jedeme pryč a trávíme čas s lidmi, kteří nás znají jako lidi, a nejen jako závodní jezdce."

"Až se vrátí domů, jsem si jistý, že kolem sebe bude mít lidi, kteří ho povzbudí. I když měl problém s předním křídlem a dostal ten průjezd boxy, dařilo se mu dobře, byl rychlý a vrátil se na páté místo."

Diskuze (308) Další článek: Zdanění týmů v Indii stále není dořešeno
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00