McLaren nechce od Norrise v jeho první sezóně v F2 titul

Tým McLaren chce, aby člen jeho juniorského programu Lando Norris ve své první sezóně v šampionátu formule 2 zejména získal zkušenosti než titul šampiona.
McLaren nechce od Norrise v jeho první sezóně v F2 titul

Norris, který vloni triumfoval v evropské formuli 3, bude letos působit ve formuli 2 u týmu Carlin. 18letý Brit však řekl, že není pod žádným tlakem ze strany McLarenu, aby napodobil Charlese Leclerca, který se stal vloni šampionem F2 ve své první sezóně.

„V tuto chvíli je cílem nejlepší trojka,“ řekl Norris. „I když nezačneme dobře, ale dobře dokončíme sezónu, top 3 je stále cílem. Není to šampionát, do kterého musím přijít a vyhrát ho. Nebo že by McLaren po mně chtěl, abych do něj jen šel a vyhrál.

Chtějí, abych se toho co nejvíce naučil, pokusil se získat co nejvíce zkušeností a šel do toho tak, jak bych šel ve formuli 1 a podával zpětnou vazbu, jakou by mohl požadovat inženýr ve formuli 1.

Pokud bych měl v příštích několika letech příležitost vstoupit do formule 1, tak abych byl na úrovni, na které potřebuji být, a nesnažil se to dohnat na konci sezóny.“

Tým Carlin se do šampionátu vrací po roční přestávce, když naposledy působil v této sérii v roce 2016, kdy ještě nesla název GP2. Norris již jeden podnik v F2 absolvoval, když s týmem Campos nastoupil do posledního podniku loňské sezóny v Abú Dhabí.

„Jdu do toho s důvěrou v Carlin, určitě to ale bude obtížné, obzvlášť na začátku sezóny,“ řekl Norris.

„Vůbec nevíme, jak na tom jsme v porovnání s ostatními týmy. Výhry budou to, na co budu mířit. Mohou přijít na začátku, ale také na úplném konci. Chci vyhrát šampionát, ale myslím, že jakmile odjedeme prvních pár závodů, budeme vědět, jak na tom jako tým jsme. Pak bude mnohem jednodušší říct, jaké jsou naše cíle pro sezónu.“

Foto: McLaren

Další článek: Stroll: Massa mi vloni nedával žádné rady

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.