McLaren nechá Buttona a Vandoorna v nejistotě nejméně do září

McLaren v nejbližších dnech nebo týdnech neoznámí svou jezdeckou sestavu pro příští rok.
McLaren nechá Buttona a Vandoorna v nejistotě nejméně do září

Existují dvě nejpravděpodobnější varianty toho, jak bude v příštím roce vypadat jezdecká sestava McLarenu. Ve vozech z Wokingu uvidíme stejné dva jezdce jako letos, nebo v nich uvidíme Stoffela Vandoorna a Fernanda Alonsa.

Eric Boullier v rozhovoru pro Motorsport.com potvrdil, že rozhodnutí v nejbližší době nepřijde. „Nechceme zničit tento rok, nechceme o tom mluvit dříve než v září.“ Podle Boulliera by to mohlo jezdce rozhodit.

V příštím roce se budou měnit pravidla. Zkušený Button by se tak mohl hodit. Podle Bouilliera to ale není tak jednoduché. Záleží prý, v jaké fázi restrukturalizace a návratu k vítězení tým je.

„Potřebujete zkušenosti, ale také mládí, protože to znamená čerstvou krev a někoho, kdo bude tlačit na zkušeného jezdce, aby nebyl v pohodlí.“

Na dotaz, jak těžké je provést podobnou volbu, reagoval: „Není to problém. Vůbec to není problém. Mám dvě nejlepší možnosti ve svém životě. Mám dva mistry světa a nejnadějnějšího mladého jezdce.“

Foto: McLaren 

Další článek: MiniDrivers a GP Kanady 2016

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.