McLaren nechá Buttona a Vandoorna v nejistotě nejméně do září

McLaren v nejbližších dnech nebo týdnech neoznámí svou jezdeckou sestavu pro příští rok.
McLaren nechá Buttona a Vandoorna v nejistotě nejméně do září

Existují dvě nejpravděpodobnější varianty toho, jak bude v příštím roce vypadat jezdecká sestava McLarenu. Ve vozech z Wokingu uvidíme stejné dva jezdce jako letos, nebo v nich uvidíme Stoffela Vandoorna a Fernanda Alonsa.

Eric Boullier v rozhovoru pro Motorsport.com potvrdil, že rozhodnutí v nejbližší době nepřijde. „Nechceme zničit tento rok, nechceme o tom mluvit dříve než v září.“ Podle Boulliera by to mohlo jezdce rozhodit.

V příštím roce se budou měnit pravidla. Zkušený Button by se tak mohl hodit. Podle Bouilliera to ale není tak jednoduché. Záleží prý, v jaké fázi restrukturalizace a návratu k vítězení tým je.

„Potřebujete zkušenosti, ale také mládí, protože to znamená čerstvou krev a někoho, kdo bude tlačit na zkušeného jezdce, aby nebyl v pohodlí.“

Na dotaz, jak těžké je provést podobnou volbu, reagoval: „Není to problém. Vůbec to není problém. Mám dvě nejlepší možnosti ve svém životě. Mám dva mistry světa a nejnadějnějšího mladého jezdce.“

Foto: McLaren 

Další článek: MiniDrivers a GP Kanady 2016

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen