McLaren nečeká, že by Red Bull uvolnil svého šéfa aerodynamiky předčasně

Týmu McLaren se sice podařilo zasadit Red Bullu první velkou personální ránu, ale na její dotažení do konce si bude muset počkat.
McLaren nečeká, že by Red Bull uvolnil svého šéfa aerodynamiky předčasně

Šéf aerodynamiky a pravá ruka Adriana Neweyho Peter Prodromou se po letech vrátí do McLarenu. Wokingská stáj s ním podepsala smlouvu, ale počítá s tím, že bude muset čekat na vypršení té, která Prodromoua váže v Milton Keynes až do konce příštího roku.

"Peter je skvělý člověk a patří k jádru k jejich organizace," řekl výkonný řediteli McLarenu Jonathan Neale. "Neumím si představit, co by Red Bull přimělo uvolnit ho dřív."

"Byli bychom rádi, kdyby začal pracovat už zítra ráno, ale zcela respektujeme pozici Red Bullu, stejně jako vždy, když najímáme někoho z jiné společnosti. Peter je teď klíčovou součástí jejich firmy a my se těšíme, až ho tu uvítáme."

Občas se podaří překonat smluvní omezení, ukázal to přímo McLaren, když Paddyho Lowea pustil letos k Mercedesu předčasně, ale vždy to bývá výměnou za něco jiného.

"Kdo ví, co se stane v průběhu roku, ale načasování je na Red Bullu, je nich, aby rozhodli, na na McLarenu," dodal Neale.

Další článek: McLaren je hrdý na své jezdce za to, jak se vyrovnali s letošní sezónou