McLaren nebude Magnussenovi bránit v závodění jinde

Tým McLaren-Honda potvrdil, že pokud bude mít jeho rezervní jezdec Kevin Magnussen v sezóně 2016 příležitost závodit u jiného týmu nebo v jiné závodní sérii, nebude mu stát v cestě.
McLaren nebude Magnussenovi bránit v závodění jinde

Po loňské premiérové sezóně strávené u McLarenu, kdy hned ve svém prvním závodě v Austrálii vybojoval stupně vítězů, musel letos vzít Dán zavděk pozicí rezervního pilota, když vedle Jensona Buttona stáj z Wokingu angažovala Fernanda Alonsa.

Magnussen dostal ovšem příležitost hned v Austrálii, kdy zraněného Alonsa nahradil, jeho vůz ale vypověděl službu ještě před startem. Od té doby do vozu neusedl.

Růžově jeho budoucnost u McLarenu nevypadá ani pro příští rok, když závodní ředitel týmu Éric Boullier prohlásil, že by si tým rád ponechal vedle Alonsa Jensona Buttona.

Magnussen jedná s týmy o sedačce pro rok 2016

Magnussen jedná s týmy o sedačce pro rok 2016

„Pokud bychom mu mohli nabídnout něco tady, tak ano, on by byl samozřejmě prioritou, ale já nejsem jediný, kdo o tom rozhoduje,“ řekl Boullier.

„Je pilotem McLarenu a neustále tvrdí, že by za McLaren znovu rád závodil. Když ale nemůžeme, tak bych mu osobně nikdy samozřejmě nebránil v tom, aby závodil někde jinde.“

Foto: Getty Images / Paul Gilham

Další článek: Grosjeanovi se kalendář pro příští rok líbí