McLaren: Našim cílem je, abychom do budoucna používali týmovou režii co nejméně | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

McLaren: Našim cílem je, abychom do budoucna používali týmovou režii co nejméně

McLaren by se rád vyvaroval situacím, ve kterých by musel uplatňovat týmovou režii.

Během posledního závodu F1 v Japonsku McLaren nařídil Piastrimu, aby před sebe pustil svého kolegu Norrise. Důvod byl zřejmý – pokud by oba jezdci začali vzájemným soubojem ztrácet čas, hrozilo by, že se k jezdcům McLarenu přiblíží piloti konkurenčních týmů.

Nebylo to přitom zdaleka poprvé, kdy se McLaren k tzv. týmové režii uchýlil. Zmínit můžeme podobné situace z GP Maďarska či z GP Itálie.

I když šéf McLarenu Andrea Stella věří, že tým rozhodl ve všech zmiňovaných případech správně, připouští, že nejde o něco, co by stáj ráda řešila pravidelně.

„Tentokrát (v Japonsku, pozn. red.) to bylo mnohem snazší, ale předešlé dvě situace byly mnohem více stresující. Především ta v Monze,“ přiznal Stella, kterého cituje Autosport.

„A když říkám stresující, myslím tím to, že jsme vytvořili stres mezi našimi dvěma jezdci. Přitom to bylo něco, čemu jsme se mohli vyhnout,“ pokračoval Ital.

„Následně jsme to přezkoumali. V budoucnu se to může opakovat, ale pokud se tomu dá vyhnout, tak bychom měli,“ uvědomuje si boss McLarenu.

V Japonsku byla situace jednodušší hlavně z toho důvodu, že byl Lando Norris zjevně rychlejší než jeho kolega Oscar Piastri. Stella to přisuzuje degradaci pneumatik, která mladého Australana trápila více než zkušenějšího Brita.

„Pokud zastavíte později než někdo jiný, získáte tím desetinu času na kolo. V danou chvíli stavěl Lando o šest kol později, takže byl o šest desetin na kolo rychlejší. Když k tomu přidáte jeho tempo, byl na tom celkově hodně dobře,“ dodal Stella.

Doporučujeme

Články odjinud