McLaren nasadí nové přední křídlo, z pokusů Mercedesu zatím obavy nemá

Jednou z letošních posledních úprav McLarenu bude nové přední přítlačné křídlo, které nasadí v Indii. Přední křídlo s průduchem, které zkouší Mercedes, za hrozbu zatím nepovažuje.
McLaren nasadí nové přední křídlo, z pokusů Mercedesu zatím obavy nemá

"Na tento závod přivezeme několik nových aerodynamických dílů," řekl před GP Indie technický ředitel McLarenu Paddy Lowe. "Máme nové přední křídlo, to je to hlavní. Chceme s ním pracovat ve zbývajících závodech sezóny."

"Ale blížíme se konci nasazování úprav na letošní auto. Ovšem věci, jako je přední křídlo, přeneseme do příštího roku, protože pravidla týkající se přední části vozu jsou úplně stejná."

Nové křídlo určené pro příští sezónu zkouší také Mercedes, ten jej navíc vybavil řešením inspirovaným F-průduchem, se kterým McLaren přišel loni na zadním křídle. Ve Wokingu o inovaci Mercedesu vědí, ale zatím je netrápí.

"Víme o tom, hodně se o něm mluvilo," potvrdil Lowe. "Nejsme z toho nějak zvlášť nadšení, ale uvidíme. Pro nás to nevybočuje z řady mnoha dalších věcí, které u konkurentů neustále zkoumáme. Taková je podstata tohoto sportu. Musíte pracovat na vlastních nápadech, ale nesmíte při tom mít hlavu v písku ve vztahu k tomu, co dělají ostatní."

Diskuze (14) Další článek: Nové ferrari se nezříká inspirace u konkurence, ale bude mít i vlastní řešení
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00