McLaren nabízí Hamiltonovi novou smlouvu s ročním platem 20 miliónů liber

Lewis Hamilton by mohl u McLarenu setrvat dalších pět let, a to s vyšším platem, než pobíral doposud. Jednání ale stále pokračují.
McLaren nabízí Hamiltonovi novou smlouvu s ročním platem 20 miliónů liber

Hamiltonovi vyprší současná smlouva s McLarenem na konci roku a o své budoucnosti zatím definitivně nerozhodl, i když opakovaně naznačil, že nehodlá měnit působiště.

Po pokračování dlouhodobé spolupráce touží i McLaren, a proto Hamiltonovi nabízí novou smlouvu. Ta by stejně jako ta současná měla být pětiletá, i když zřejmě s možností předčasného ukončení po třech sezónách. Hamiltonovi je nyní 27 let, takže ho čeká ještě dlouhá kariéra.

S novou smlouvou nabízí McLaren Hamiltonovi zvýšení základního platu o třetinu. Zatímco doposud dostával ročně 15 miliónů liber, od příštího roku by to mohlo být 20 miliónů. Víc ve formuli 1 pobírá zřejmě jen Fernando Alonso, jeho roční odměny jsou odhadovány na 24 miliónů liber.

Podle britských médií ale Hamiltonovi manažeři nejsou s návrhem McLarenu úplně spokojení, rádi by pro svého jezdce větší volnost v oblasti osobních sponzorů. Jednání však zatím neběží naplno, vážné diskuze a případný podpis nového kontraktu by měly přijít na řadu až v létě.

Další článek: Výrobci motorů odmítají další odklad šestiválců