McLaren nabízel Hamiltonovi nejvyšší plat ze všech jezdců

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh ujistil, že nepodcenil atraktivitu Lewise Hamiltona, proto mu za prodloužení smlouvy nabízel vysoké odměny.
McLaren nabízel Hamiltonovi nejvyšší plat ze všech jezdců

Hamilton podepsal tříletou smlouvu s Mercedesem, ale McLaren dál čelí otázkám, jak si mohl nechat utéct svoji hvězdu.

"Lewis je top jezdec a my jsme nepodcenili jeho přitažlivost pro ostatní ve formuli 1. Věděli jsme, že po Lewisovi bude poptávka, a proto jsme mu udělali nabídku," popisoval Whitmarsh.

"Ta nabídka, kterou jsme učinili, byla podle mě vyšší, než co letos bere nebo příští rok bude brát jakýkoliv jiný jezdec formule 1. Myslím, že to byla dobrá nabídka, ale samozřejmě jsme se museli zabývat alternativami, protože jsme věděli, že je tu vážná hrozba."

McLaren proto ničeho nelituje, na svém přístupu k jednání s Hamiltonem by nic neměnil.

"Měli jsme hodně rozhovorů s Lewisovým týmem manažerů. Nemyslím, že bychom měli nějaké konkrétní výčitky. Předložili jsme dobrou a seriózní nabídku, nakonec jsme se nedohodli na podmínkách," konstatoval Whitmarsh.

"Asi nejsem ten, kdo to dokáže posoudit zcela objektivně, ale hledět zpět a litovat není něco, na co byste měli ve formuli 1 moc času. Do udržení Lewise jsme vložili velké úsilí. Pro tým je samozřejmě velkým přínosem. Vyvinuli jsme velké úsilí, ale Lewis se musel rozhodnout, rozhodl se a my hledíme vpřed."

Další článek: Místo ohebných křídel mají McLaren a Red Bull otočná

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10